Sloboda pobjedom nad Širokim priuštila veselje navijačima u Tuzli

Derbi kola Lige BiH za muškarce odigrao se u Tuzli gdje Sloboda dočekala prvaka ekipu Širokog. Pobjeda je pripala Tuzlacima rezultatom 77:64.

Na početku prvog perioda Tuzlaci imaju vodstvo 8:5, za domaćine je poenitrao centar Rikić. Gosti ubrzo prelaze u vodstvo i nakon 10 minute u minimalnoj su prednosti 17:16. U drugom periodu ekipe sa serijom poena smjenjivale se u vodstvu. Širokobriježani u finišu dionice sa nekoliko poena dolaze do prednosti 40:33. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 40:35 za goste.

Sloboda pravi preokret početkom trećeg perioda serijom 8:0. Do kraja dionice Tuzlaci imaju prednost u odnosu na Širokobriježane i u posljednji period ulaze sa vodstvom 61:53. Sloboda u 32 minuti vodi 65:53. Gosti tricom Daria Drežnjaka smanjuju na 56:65. Domaćin ubrzo dolazi ponovo do dvocifrene razlike. Bh. prvak se ne uspijeva vratiti u igru, i Tuzlaci dolaze do zaslužene pobjede.

Rikić sa 18 bio je najefikasniji kod Slobode, Čampara 13, McKnight 11, Janjić 11 i Gregg 10 poena. Kod gostiju Kraljević 11, D. Drežnjak, Bošnjak 9 poena koliko je postigao i Filipović.