“Skauti” do pobjede u posljednjoj sekundi susreta

Sinoć je ,kao rijetko kad, u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom odigrana neizvjesna i dramatična rukometna utakmica, u kojoj je odluka o pobjedniku pala u posljednjoj sekundi susreta. Nakon što je Leotar, 10 sekundi prije kraja, šutom sa sedam metara Petra Bugarinovića, izjednačio rezultat na 23:23, „Skauti“ su za preostalih 6-7 sekundi uspjeli postići pobjedonosni gol. Milan „Mića“ Vukšić je pogodio mrežu vrlo dobrog vratara gostiju Luke Radovića, doslovce, u posljednjoj sekundi.

Izviđač je dobro otvorio utakmicu jer je u 7. minuti poveo 4:1, pogodcima Džone, Delića, Šoljića i ponovno Vedrana Delića. Nekoliko promašenih „zicera“ i tehničkih pogrešaka, vratili su goste u igru. Umjesto da je prednost „Skauta“ narasla, gosti su u 13. minuti stigli do poravnanja rezultata (5:5).

Ponovno pogocima Alilovića i Delića Izviđač ima dva gola viška (7:5), ali gosti vrlo brzo ponovno stižu do poravnanja rezultata (7:7), a u 20. minuti i do prve prednosti (8:9).

Do kraja poluvremena, uglavnom, se igralo se u ritmu „pogodak za pogodak. „Skaute“ je u igri držao Stjepan Jozinović, koji u posljednjih deset minuta, prvog dijela, postiže zadnja četiri pogotka za Izviđač. Poluvrijeme je okončano pri rezultatu 12:12.

U drugom poluvremenu, bolje kreću gosti i s pogocima Nikolića i Srđanovića, stižu do prednosti od dva pogotka. Uzvratio je Izviđač pogocima Jozinovića, ali gosti ponovno dolaze do dva pogotka prednosti (14:16) u 40.minuti.

Dobro razdoblje za Izviđač bilo je između 40. i 50. minute, kada su serijom 5:2, stigli do prednosti (19:8), ponovno je u glavnoj ulozi bio Stjepan Jozinović, koji je bio nerješiva zagonetka za vratara Luku Radovića.

Leotar se ne predaje, već pogodcima Srđanovića i Milićevića, ponovno, stiže do prednosti (19:20), ali najmlađi i najneiskusniji u redovima „Skauta“ ,Miloš Kos i ponovno Stjepan Jozinović, preuzimaju odgovornost, i dovode Izviđač do prednosti (21:20) u 55. minuti. Međutim, u istoj minuti pogađa Milojević za novo izjednačenje rezultata. U posljednjih 5 minuta, naizmjenično padaju golovi, najprije pogađa Delić, uzvraća Bugarinović sa sedam metra u 58. minuti. Do prednosti, „Skaute“ dovodi Delić u istoj 58.minuti. Nakon toga, Izviđač je prokockao dva napada, za „plus dva“, probijanje pravi Vukšić, a korake Džono, što je dalo priliku gostima da poravnanju iz sedmerca, desetak sekundi prije kraja. Kako smo već rekli u uvodu, Izviđač je uspio stići do pogotka uz zvuk sirene za veliko slavlje kako na parketu tako na tribinama Gradske športske dvorane u Ljubuškom.

Ponajbolji igrač Izviđača, a ujedno i prvi strijelac susreta s devet pogodaka, bio je Stjepan Jozinović. Vedran Delić bio je uspješan sedam puta, Miloš Kos tri, a Dragan Šoljić dva puta. Vratar Matej Mandić imao je deset uspješnih obrana, a posebice je bio uspješan u završnim minutama utakmice.

Najuspješniji u redovima Leotara bio je Marko Srđanović sa šest pogodaka, po četiri su postigli Aleksandar Miličević, Aleksandar Milojević i Petar Bugarinović, a tri Lazar Janković. Luka Radović skupio je 10 obrana.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Leotar 24:23 (12:12)

RK Izviđač CO: Grbavac (2 obrane), Mandić (10 obrana, 1 sedmerac), Vukšić 1, Alilović 1, Kos 3, Ivanović, Jozinović 9, Primorac, Šoljić 2, Đono 1, Delić 7/4, Maretić, Miličević, Pavlak, Buntić, Muhović.
Trener: Mario Bjeliš.

RK Leotar: Savović, Radović (10 obrana), Veraja, Draganić, Milićević 4/1, Milojević 4, Nikolić 1, Bugarinović 4/2, Uljarević 1, Janković 3, Abramović, Srđanović 6.
Trener: Darko Tavrić.

Crveni karton – diskvalifikacija: Dragan Šoljić.

Isključenja: Izviđač 12 minuta, Leotar 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/4, Leotar 4/3.

U sljedećem 10. kolu, koje se igra u srijedu, 20.11.2019. godine, pred „Skautima“ je derbi susret s Bosnom u Visokom.