Širokobriježani otpremili Zvijezdu 09 sa Pecare

Cijelu utakmicu Široki Brijeg je imao terensku premoć i posjed, a do realizacije je došao u posljednjih petnaestak minuta. Prvo je na dugu dijagonalu Eliomara, a nakon grube pogreške Dušana Babića, u 75. minuti pravodoban i priseban bio Josip Kvesić (1:0), da bi deset minuta kasnije nakon centaršuta Popovića Tojčić efektno udarcem glavom zatresao vlastitu mrežu (2:0).

Široki je na ovoj utakmici izveo i deset udarac iz kuta, ali bez učinka. A jedinu pravu, stopostotnu prigodu u prvom poluvremenu imao je Begonja u 45. minuti, ali je dosta traljavo šutirao kada je izbio sam pred gol gostiju i omogućio Eriću da nogom obrani taj udarac.

U 55. minuti žučno su prosvjedovali domaći igrači i navijači jer Bojo nije pokazao na bijelu točku nakon što je u kaznenom prostoru Zvijezde oboren Eliomar.

Gostima je u završnici ponestalo snage i koncentracije, što su platili s dva gola u mreži Erića pa je Široki u konačnici zasluženo došao do sva tri boda. Zvijezda je mogla do počasnog gola u 88., no Husićev udarac s gol-crte izbacio je Kovačić.

STRIJELCI: 1-0 Kvesić (75), 2-0 Tojčić (85, autogol).

ŠIROKI BRIJEG: Bandić, Kožul (46. jurić), Matić, Barišić, Ćorić (73. Popović), Čabraja, M. Babić, Eliomar, Kovačić, Begonja (46. Kvesić), Marković. Trener: Sedloski.

ZVIJEZDA 09: Erić, Krajišnik (74. Husić), Huseinbašić, Zlatković, Tojčić, Filipović, Osmanagić (62. Brkić), Vojinović (84. Filipović), Predragović, D. Babić, Zekanović. Trener: Nestorović.