Široki usred Sarajeva “razbio” Spars, odučujući spektakl na Pecari

Košarkaši Širokog u četvrtom susretu finalne serije play offa BiH, došli su do pobjede na Grbavici protiv Sparsa rezultatom 75:59 i izjednačili u seriji na 2:2.

Prvi dio igre protekao je u izjednačenoj igri, a gosti su na veliki odmor otišli s prednošću 36:34. U gostujućim redovima u prvom dijelu najefikasniji je bio Kraljević sa 14, a kod Sparsa po 6 poena postigli su Hasandić, Grubelič i Bajramović.

Treći period protiče u blagom vodstvu Širokog, koji u finišu dionice dolaze do najveće prednosti na utakmici 52:44. Tricom Bajramovića Spars smanjuje na 47:52, rezultat s kojim se ulazi posljednju četvrtinu.

Početkom četvrtog perioda Široki zakucavanjem Karačića pravi razliku od 13 razlike (62:49). Spars bezuspješno pokušava brzim napadima smanjiti vodstvo gostiju, koje je u 35 minuti bilo 66:49. Gosti su do kraja susreta sačuvali prednost, i izborili majstoricu na  svom terenu u dvorani Pecara.