Široki preko penala nad Slobodom plasirao se među osam najboljih momčadi u Kupu BiH

Široki Brijeg je boljim izvođenjem jedanesteraca eliminirao Slobodu i plasirao se među osam najboljih momčadi u Kupu BiH. U regularnih 90 minuta nije bilo odluke o pobjedniku (1:1) pa se moralo pristupiti izvođenju jedanesteraca u kojima je tragičar ispao Vidović, strijelac vodećeg gola za Tuzlake.

Obrana “Plavo-bijelih” poigravala se u 9. minuti na dvadesetak metara i kardinalno pogriješila, Vidović im je oduzeo loptu, povukao korak-dva i onda prizemnim udarcem precizno pogodio donji lijevi kut gola nemoćnog Bilobrka. Samo osam minuta kasnije Široki je došao do izjednačenja. Popović je pravodobno utrčao po desnoj strani u kazneni prostor domaćih na dijagonalu upućenu gotovo sa sredine terena, obrana Tuzlaka nije uopće reagirala, i onda udarcem glavom s desetak metara u luku lijepo naciljao i pogodio suprotnu stranu gola Vukliša.

STRIJELCI: 1-0 Vidović (9), 1-1 Popović (17).

JEDANAESTERCI: Vidović – promašaj, 1-2 Eliomar, 2-2 Alispahić, 2-3 Perković, 3-3 Baraban, 3-4 Kovačić, 4-4 Smajić, 4-5 Ćorić, 5-5 Ignjatović, 5-6 Jurić.

SLOBODA: Vukliš, Adžem, Pršeš, Husejinović, Baraban, Ivetić, Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić, Ignjatović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Matić, Ćorić, Čabraja, Babić, Popović, Kovačić, Perković, Bagarić, Marković.