Široki porazom od Kaknja završio sezonu

Posljednje kolo Lige 6 za prvaka BiH bilo je ujedno i posljednja utakmica za HKK Široki u ovoj sezoni. Podsjetimo, za prolaz košarkašima širokog u polufinale trebala je pobjeda protiv Kaknja i pobjeda Sparsa u gostima protiv Mladosti.

Već na početku utakmice, vidjelo se da će to biti teška borba naših mladih igrača s dosta iskusnijom momčadi Kaknja. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima i to rezultatom 44:36. Na početku treće četvrtine momčad Damira Vujanovića malo je stisnula u obrani i pogodila nekoliko otvorenih šuteva preko Ćorića i Vranješa.

Trener gostiju Josip Pandža pozvao je minutu odmora te sugerirao svojim igračima da stisnu u obrani još više, a posebno da zatvore najboljeg šutera Maja Kovačeviča. To su i učinili, pa je falilo dosta njegovih poena što im je olakšalo put do pobjede.

Kakanj je rutinski priveo utakmicu kraju i zasluženo pobijedio 81:69 i tako se zajedno s Igokeom, Mladosti i Leotarom plasirao u play off.

Strijelci HKK Širokog su bili: Ćorić 16, Zubac 13, Vranješ 11, Prskalo 10 poena..