Sigurna pobjeda Gruđanki protiv Hadžića

Gošće iz Hadžiča su odlično otvorile utakmicu i povele rezultatom 2:0. Međutim domaća ekipa je brzo povezala redove i preokrenula rezultat pa je već u 8. minuti na semaforu pisalo 5:2. Nakon minuta odmora koji je zatražila gostujuća trenerica, nastavila se bolja igra grudske ekipe koja je stalno povećavala prednost. Obrana je igrala prepoznatljivo dobro , a i napad je funkcionirao odlično. Takvom grom Gruđanke su došle do prednosti od 22:10 s kojom su otišle na odmor.

Početak drugog poluvremena je u potpunosti pripao domaćoj ekipi koja i otišla i na 17 golova razlike (29:12). Nakon toga slijede izmjene u domaćem sastavu pa je do kraja utakmice razlika smanjena na konačnih +14 (38:24).

Najboljim igračicama su proglašene Lejla Kasumačić kod ekipe HŽRK Grude i Anisa Selimović kod ekipe RK Hadžići DG.

Našim curama i trenerici čestitke na još jednoj pobjedi ,a gošćama iz Hadžića na korektnoj igri i ponašanju.

Prije utakmice seniorki svoju prijateljsku utakmicu su odigrale igračice istih protivnika i to u dobnoj skupini 2002.godište i mlađe. U odličnoj utakmici su bolje bile gošče iz Hadžića koje su pobijedile rezultatom 25:21.

HŽRK Grude-RK Hadžići DG 38:24(22:10)

HŽRK Grude: Darjana Vukliš ,Amanda Marić 3, Nikolina Čutura 11, Andrea Boras, Andrea Soldo 2, Ana Nikić, Anja Boban, Klara Mikulić 3, Lejla Kasumačić 10, Edina Demić 7, Anita Azinović 1, Nikolina Vlašić, Mia Lugonjić, Anđela Boras, Nikolina Brnada, Diana Pelivan 1.

Trener:Kornelija Leko

Sedmerci:3(3)
Isključenja: 8 min

RK Hadžići Dido group: Anisa Selimović, Ajla Čajić 1, Dejana Kulić 7, Samra Fejzić, Berina Mlanović, Sara Čahtarević 2, Lana Lončar 1, Dvna Janković, Anisa Mehremić, Minela Delalić 6, Almedina Imširević 5, Adna Halebić 2, Lejla Musić, Melina Telarević

Trener:Fatima Alibegović

Sedmerci:5(4)
Isključenja: 4 min

Idućeg vikenda HŽRK Grude idu u goste u daleku Dubicu. Ekipi želimo puno sportske sreće i uspješan nastup.