Rukometašice Izviđača uvjerljivom pobjedom nad Krivajom započele sezonu

U utakmici prvog kola Premijer lige za rukometašice, rukometašice Izviđač Central osiguranja više nego uvjerljivo su savladale ŽRK Krivaja rezultatom 33:22, poluvrijeme 13:9. Rezultat je mogao biti daleko uvjerljiviji da „Skautice“ nisu promašile mnoštvo „zicera“ te četiri sedmerca.

Prvo poluvrijeme domaće nisu nikako mogle postići „radnu temperaturu“ tako da su gošće donekle bile rezultatski u igri. U sedmoj minuti domaće su povele 4:1, a u17. minuti bilo je 8:4, ali uz mnoštvo promašenih prilika. Gošće u 22. minuti stižu do 9:7 i to je bilo sve, nakon toga domaće rukometašice serijom 4:2 dolaze do rezultata 13:9 s kojim je završilo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu „Skautice“ su bile daleko efikasnije, tako da je prednost iz minute u minutu rasla. U 42.minuti bilo je plus deset (22:12), mrežu gošći najčešće su pogađale Matea Nosić, Marija Gudelj i povratnica u redove Iziđača Matea Šumelj, dok je još jedna povratnica Martina Šumelj briljirala na golu. Prednost se popela na plus 12 u 48. minuti. U završnici, trener domaćih uvodi mlađe snage što su gošće iskoristile uspjele ublažiti poraz.

Najefikasnija igračica Izviđača a i susreta bila je Matea Nosić s 11 pogodaka, sedam pogodaka postigla je Marija Gudelj, a šest Matea Šumelj, dok je njena sestra Martina „skinula“ trinaest šutova.

U redovima Krivaje po sedam pogodaka postigle su Sara Bašić i Jasmina Ćosić, a Adelisa Dautović je bila uspješna pet puta.

RK Izviđač Central osiguranje – ŽRK Krivaja 33:22 (13:9)

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj (13 obrana, sedmerac), Petrović (2 obrane), Nosić 11/2, Grbavac 1/1, Vrančić 3, Gudelj 7/1, Boras 4, Kraljević 1, Kulić, Mateja Šumelj 6.
Trener: Ivan Lovrić.

ŽRK Krivaja: Huskić (11 obrana, 3 sedmerca), Hamurović (2 obrane), Ad. Latifović 2 , Dautović 5, Mehinagić, Al. Latifović, Ćosić 7/2, Boro 1, Bašić 7.
Trener: Adnan Bašić

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Krivaja 4 minuta.
Sedmerci: Izviđač 7/4, Krivaja 3/2.