Rukometaši Izviđača u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH pobijedili Leotara iz Trebinja

Rukometaši Izviđača u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH u rukometu, minimalnim rezultatom 26:25, su pobijedili rukometaše Leotara iz Trebinja.

Izviđač je dobro otvorio utakmicu i s dva pogotka Vedrana Delića i pogotkom Domagoja Alilovića u 3. minuti poveo 3:0. Nakon početnog zaostatka gosti sređuju svoje redove i golovima Aleksandra Glendža tri puta i Jovanovića vraćaju utakmicu u „egal“ (4:4) u 13. minuti. Nakon toga slijedi još jedan period efikasnije igre „Skauta“ i u 17. minuti ponovno je prednosti od tri gola (8:5) na strani Izviđača. Leotar se ne posustaje, već polagano preuzima inicijativu i uglavnom šutovima s vanjskih pozicija, prave rezultatski preokret, i u 25. minuti stižu do dva pogotka prednosti (10:12). U posljednjih pet minuta Izviđač postiže tri, a gosti dva pogotka tako da se na odmor odlazi s minimalnom prednošću Leotara (13:14).

Početkom drugog dijela Leotar stiže do tri gola prednosti (14:17) u 34. minuti. Uglavnom, gosti rezultatsku prednost održavaju sve do 55. minute, kada mladi Miloš Kos pogađa za poravnanje rezultata (23:23). Do kraja utakmice „Skauti“ postižu tri, a Leotar dva pogotka za minimalnu pobjedu. Uzvratni susret odigrati će se u siječnju u Trebinju, svakako, da će pred rukometašima Izviđača biti veoma težak zadatak da se plasiraju u četvrt finale KUP-a, jer su se Trebinjci pokazali kao jedna organizirana momčad s kvalitetnim rukometašima.

Vedran Delić je bio najefikasniji rukometaš Izviđača s osam pogodaka, Josip Čutura postigao je pet, Milan Vukšić i Domagoj Alilović po četiri, a Vasilije Kaluđerović tri pogotka. Vratari Goran Anđelić i Josip Kvesić obranili su po pet šutova.

Najefikasniji igrač susreta i Leotara bio je Aleksandar Glendža s deset pogodaka, Aleksandar Milićević s pet, Aleksandar Milojević s četiri i Vlado Draginić s tri bili su vodeći strijelci u ekipi Leotara.

RK Izviđač – RK Leotar 26:25 (13:14)

RK Izviđač: Anđelić (5 obrana), Kvesić (5 obrana, 1 sedmerac), Miličević, Alilović 4, Kos 1, Bečić 1, M. Mišetić, Čutura 5, Vukšić 4, Primorac, Mataga, Maretić, Kaluđerović 3, Kordić, G. Mišetić, Delić 8/7.

Trener: Mario Bjeliš

RK Leotar: Savović, Radović (4 obrane, 1 sedmerac), Draganić 3, Bojović, Miličević 5, Milojević 4, Mićić, Ninković, Srdanović, Jovanović 1, Petković, Uljarević 2, Janković, Glendža 10, Ražnatović.

Trener: Darko Tavrić

Isključenja: Izviđač 8 minuta, Leotar 6 minuta.

Sedmerci: Izviđač 8/7, Leotar 2/1.