Rukometaši Izviđača u finalu KUP-a BIH u dramatičnoj završnici poraženi od Borca

Rukometaši Izviđač Central osiguranja drugi put zaredom nisu uspjeli pobijediti u finalu KUP-a BIH, prošle godine u dramatičnoj završnici u Banja Luci porazio ih je Borac, a ove godine u Doboju uspješnija je bila momčad tuzlanske Slobode.

Izviđač mada je nakon 2002.godine, kada je u sarajevskoj „Skenderiji“ zadnji put osvojio Kup BiH, savladavši Krivaju iz Zavidovića, odigrao 7-8 finalnih utakmica KUP-a BiH u kojima nije uspio slaviti, kao i danas, te je i ovaj je put ostao bez pobjedničkog pokala. Prokletstvo finalnih utakmica kupa se nastavilo.

U večerašnjoj utakmici „Skauti“ su se hrabro borili s iskusnijom momčadi Slobode, koja je skoro tijekom cijele utakmice imala gol-dva prednosti. Izviđač je, osim u prvih 10 minuta, kada je imao prednost (8:6), koju je Sloboda anulirala i zatim okrenulo u svoju korist serijom 4:0, hvatao zaostatak od jednog ili dva pogotka. Bilo je puno prilika za preokret, ali nedostajalo je koncentracije u napadu ili malo više agresivnosti u obrani. Izviđač je nakon što je Sloboda preuzela vodstvo, do poluvremena, uspio dva puta poravnati na 15:15 u 26. minuti i 17:17 u 29. minuti, ali su Tuzlaci, pogotkom Anesa Bečića, otišli na odmor s golom prednosti 17:18.

U drugom poluvremenu „Skauti“ su stalno „hvatali“ zaostatak, uglavnom Sloboda bi podigla na dva gola prednosti, a „Skauti“ bi uspjeli samo smanjiti na gol zaostatka. Kako smo rekli, nedostajalo je malo više koncentracije u napadu da se savlada inače odlični vratar Slobode Dražen Stojanović. Previše je bilo promašenih „zicer“ prilika, nisu realizirana ni dva sedmerca. Da stvar bude gora u 46. minuti diskvalificiran je Milan Vukšić, ponajbolji igrač susreta, zbog toga što je pogodio u glavu protivničkog vratara, priliko šuta sa sedam metara.

Ipak pored svih problema „Skauti“ su se do kraja junački borili, nisu se predavali do zadnjih sekunda susreta i samo malo je nedostajalo da okrenu rezultat u svoju korist.

Iako je Sloboda u 57. minuti povela s 28:25, Izviđač je skupio snage te 10 sekundi prije kraja utakmice poravna na 28:28. Pogodio je Domagoj Alilović, ali je nakon šuta ostao ležati u protivničkih 9 metara. Sloboda izvodi brzi centar, brzo realizira prednost igrača viška, preko Bečića. 3-4 sekunde prije kraja s centra šutira Muhović, lopta ulazi u mrežu Slobode, ali ga suci, potpuno ispravno ne priznaju jer Domagoj Alilović je bio u protivničkih devet metara. Šteta i ovaj put fortuna sreće nije bila naklonjena rukometašima Izviđača. Međutim, “Skauti” su još jednom pokazali koliki neiscrpan izvor talenata imaju, samo još malo iskustva i uspjeh je zagarantiran. Zato, momci glavu gore , budućnost je ispred vas, ovo je samo jedno novo iskustvo na putu do novih uspjeha.

Milan „Mića“ Vukšić bio je najefikasniji igrač susreta iako je u igri ili na klupi Izviđača proveo 45 minut jer je ostalih 15 minuta proveo na tribinama zbog crvenog kartona. Miloš Kos je postigao pet, a Luka Bubalo četiri pogotka. Ante Grbavac je obranio devet udarac od kojih su dva bila sedmerci, a Matej Mandić je bio uspješan četiri puta.

Slobodu do pobjede su predvodili Anes Bečić sa sedam, Adnan Tufekčić sa šest i Emir Suhonjić s pet pogodaka, ali prevaga na strani Slobode bio je Dražen Stojanović s devetnaest obrana.

U prvom poluvremenu nismo bili dobri u ispunjavanju obrambenih zadataka, primili smo previše lakih golova. U drugom dijel obrana i vratar Grbavac su odigrali korektno, ali smo zakazali u napadu. Puno zicer prilika nismo realizirali, što, normalno, dođe na naplatu protiv iskusnih momčadi kao što je Sloboda i što nas je na kraju koštalo poraza, nakon susreta rekao je trener Toni Čolina.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Sloboda 28:29 (17:18)

RK Izviđač CO: Grbavac (9 obrana, 2 sedmerac), Mandić (4 obrane), Vukšić 8/4, Alilović 2, Kos 5, Odak, Jozinović 3, Primorac 1, F. Pavlović, Mišetić 1, Bubalo 4, Miličević 2, I. Pavlović, Šoljić 1, Bebek, Muhović 1.
Trener: Toni Čolina.

RK Sloboda: Stojanović (19 obrana, 1 pogodak), Z. Čajić ( 2 sedmerca), Čamdžić, Tufekčić 6, Đana, Suhonjić 5, Ovčina 3/1, Vuković, Halilković 4, Klis 3, R. Čajić, Husejnović, Milkunić, Bajrić Bečić 7, Jusić.
Trener: Damir Kadić.

Isključenja: RK Izviđač CO 14 minuta, RK Sloboda 12 minuta.
Crveni karton, diskvalifikacija: Milan Vukšić 46. minuta.
Sedmerci: RK Izviđač CO 6/4, RK Sloboda 3/1.

Sljedeći vikend, prema planu i rasporedu, „Skaute“ u prvom kolu Premijer lige BiH za sezonu 2020/2021 očekuje susret s Iskrom u Bugojnu.