Rukometaši Izviđača pobjedom u Gračanici nastavili su pobjednički niz

Rukometaši Izviđača pobjedom u Gračanici nastavili su pobjednički niz, peta prvenstvena utakmica i peta pobjeda, od čega su tri su bile na gostujućim terenima. Mlada momčad Izviđača zaslužuje sve pohvale jer je prekinula niz neporaženosti Gračanice na njenom parketu, zadnji put je Gračanica poražena u svojoj dvorani 26.11.2016. godine od tuzlanske Slobode.

Prvi gol u Gračanici postižu domaći, ali golovima Stjepana Jozinovića, koji je večeras bio posebno raspoložen, te Miloša Kosa „Skauti“ su poveli 2:1 (5. minuta). Uzvraćaju domaći s dva vezana pogotka, ali uzvraća i Izviđač na isti način. Uglavnom do 15. minute igra se „gol za gol“ da bi golovima Jozinovića i Miličevića Izviđač prvi put došao do prednosti od dva pogotka (6:8, 16.minuta). Gračanica se ne predaje već s tri vezana pogotka ponovno ima prednost. Zadnjih 6-7 minuta „Skauti“ su odigrali odlično, postižu četiri, a primaju jedan pogodak za prednost na poluvremenu od 12:10.

Drugo poluvrijeme za razliku od prvog koje je bilo dosta „tvrdo“ i sa malo pogodaka, proteklo je u napadačkoj igri u kojoj su prednjačili rukometaši Izviđača. Prvih desetak minuta, drugog dijela, proteklo je u izjednačenoj igri, ali u sljedeće tri minute slijedi 3:0 serija Izviđača i prednost je narasla na pet golova (13:18). Domaći s dva vezana gola vraćaju rezultatsku neizvjesnost, ali Izviđač od 45. do 55. minute pravi seriju 10:5 za visokih „plus osam“ (20:28, 55.minuta) i praktički zaključuje utakmicu. U posljednjih pet minuta domaći tek uspijevaju ublažiti poraz tako da na koncu „Skauti“ slave rezultatom 31:25.

Bila je to još jedna odlična predstava mladosti Izviđača u kojoj su svi dali svoj obol. Golove za Izviđač postigli su Stjepan Jozinović sedam, Miloš Kos pet, Milan Vukšić i Ivan Miličević po četiri, Domagoj Alilović i Mladen Bošković po tri, dva Filip Odak, te po jedan Amir Muhović, Diano Češko i vratar Matej Mandić. Matej Mandić bio je odličan s petnaest obrana i dva „skinuta“ sedmerca.

Najefikasniji kod Gračanice bio je Damir Kadrić s devet pogodaka, četiri je postigao Mehmedčehajić, a po tri Džinović i Dželilovi.

RK Gračanica – RK Izviđač Central osiguranje 25:31 (10:12)

RK Gračanica: Đ. Bosić, Šahdanović 1, B. Bpsić, Kadrić 9/1, Ćuzović 2, Džinović 3, Hušić, Mehmedčehajić 4, Živanov 2, Mehmedović, Hadžihasanović, Dželilović 3, Musić, Šuša, Ilić 1.
Trener: Damir Doborac.

RK Izviđač CO: Grbavac (1 sedmerac), Mandić (15 obrana, 2 sedmerca, 1 gol), Vukšić 4/4, Alilović 3, Kos 5, Odak 2, Jozinović 7, Bošković 3, Miličević 4, Ćeško, Šoljić 1, Medić, Bebk, Muhović 1.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Gračanica 2 minuta, Izviđač 10 minuta.
Sedmerci: Gračanica 3/1, Izviđač 5/4.

U sljedećem 6.kolu koje je na rasporedu u srijedu, 28.10.2020. u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom „Skauti“ dočekuju momčad Dervenet.