Rukometaši Izviđača bili na korak do pobjede nad momčadi PPD Zagreb

Rukometaši Izviđača sinoć su bili na korak do pobjede nad momčadi PPD Zagrebom. Tko zna što bi se dogodili da je Izviđač u 37.minuti otišao na „plus četiri“. Međutim, da vratar Zagreba Urh Kastelic nije obranio „čisti zicer“, vjerojatno bi se na kraju 60.minuta sinoćnje utakmice pisalo o senzacionalnoj pobjedi „Skauta“..

Oko 2500 gledatelja na početku susreta pozdravilo je aktere sinoćnje utakmice, a posebice burnim pljeskom pozdravljeni su bivši rukometaši Izviđača, a sada članovi PPD Zagreba: David Mandić, Josip Ereš, Matej Hrstić i Senjamin Burić.

Trener Mario Bjeliš kojem pored Vukića, Šoljića, Pavlaka ovaj put je nedostajao, zbog viroze, i Bečić sa svojom mladosti hrabro se suprotstavio favoriziranom Zagrebu. Cijelo prvo poluvrijeme igralo se „gol za gol“ da bi u završnici, na krilima obrana vratara Josipa Kvesića, Izviđač došao do prednosti 12:10 s kojom je okončan prvi dio utakmice.

Prve minute nastavka pripale su gostima koji su preko Božića Pavletića poravnali na 12:12 u 32.minuti. Kako smo već napisali, čini se da su se ključni momenti sinoćnje utakmice desili između 32. i 37. minute. Briljantnom igrom Izviđač je u 37.minuti stigao do tri gola prednosti 16:13, u napadu gosti gube loptu, brza kontra domaćih, Delić umjesto da „zabije“ pokušava efektnim potezom uposliti Maretića, baca cepelin, ali vratar Kastelic brani i umjesto „plus četiri“, slijedi sedmerac za goste, isključenje Čuture i poravnanje rezultata na 16:16 u 40.minuti.

Izviđač se ne predaje, mlade snage: Vukšić, Alilović, Kos, Primorac i dva Mišetića hrabro se odupiru daleko iskusnijim gostima i drže rezultatsku neizvjesnost. Posebna priča je 16-godišnji Miloš Kos koji hrabro ulazi među „gorostase“ u obrani Zagreba, iznuđuje 2 sedmerca i postiže jedan pogodak.

U posljednjih desetak minuta ulazi se s prednošću Zagreba (19:22, 54.minuta), Izviđača ne posustaje, uspješno se brani te pogodcima Mirka Mišetića stiže na samo pogodak zaostatka (21:22). Zadnjih 30-tak sekundi Zagreb uspijeva sačuvati loptu i doći do minimalne pobjede.

Svakako prvo ime susreta je vratar Josip Kvesić koji ne samo što je obranio 14 udaraca, dva sedmerca, već se je upisao u listu strijelaca, izravnim šutom iz svog vratarskog prostora. Odličan je bio i Domagoj Alilović sa šest pogodaka, pet pogodaka postigao je Vedran Delić, dok su se po dva puta u listu strijelaca upisali Duje Maretić, Mirko Mišetić, Vasilije Kaluđerović i Josip Čutura.

Kod Zagreba u drugom dijelu istako se vratar Urh Kastelic s 9 obrana, a najefikasniji sa po četiri pogotka bili su David Mandić i Božić Pavletić, dok su Sušnja i Sršen bili uspješni po tri puta.

RK Izviđač – RK PPD Zagreb 21:22 (12:10)

RK Izviđač: Anđelić, Kvesić (14 obrana, 2 sedmerca, 1 gol), Mandić, Miličević, Alilović 6, Kos 1, M. Mišetić 2/1, Čutura 2, Vukšić, Primorac, Mataga, Maretić 2, Kaluđerović 2, Kordić, G. Mišetić, Delić 5/3.
Trener: Mario Bjeliš

RK PPD Zagreb: Ristanović (2 obrane),Kastelic (9 obrana, 1 sedmerac), Ereš 1, Vistorop, Mrakovčić, Božić Pavletić 4, Kontrec 2, Burić 1, Sršen 3, Sušnja 3, Potočnik, Jotić, Mandić 4/1, Hrstić 2, Bićanić 2, Vekić.
Trener: Davor Rokavec

Isključenja: Izviđač 10 minuta, PPD Zagreb 4 minuta.
Sedmerci: Izviđač 5/4, PPD Zagreb 3/1.

Sljedeći susret 13. kola Izviđač će odigrati već u utorak, 18.12.2018. godine, protiv momčadi Metalurga u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.