Rukometaši Izviđač Central osiguranja poraženi od Gorenja

Rukometaši Izviđač Central osiguranja poraženi su od Gorenja 32:36 (14:20) u susretu zaostalog 14. kola regionalne SEHA lige igranom u Gradskoj sportskoj dvorani u Ljubuškom. Slovenskom viceprvaku bila je to prva gostujuća pobjeda ove sezone.

Momčad iz Velenja imala je +9 tijekom prvog dijela susreta, dok su na odmor otišli s prednošću od šest pogodaka, a sve je izgledalo da će Slovenci lagano privesti susret kraju. No, u nastavku su se ”Skauti” probudili te su desetak minuta prije kraja došli na samo dva pogotka zaostatka.

Do potpunog preokreta nisu uspjeli doći te su na kraju upisali 14. poraz u regionalnoj ligi. Vrijedi svakako spomenuti da su Izviđaču zbog ozljeda nedostajala dva prvotimca Josip Šarac i Mario Pavlak.

Gorenje je do pobjede predvodio sjajni dvojac Potočnik i Medved. Gregor Potočnik postigao je 12 pogodaka iz 16 pokušaja, dok je Niko Medved promašenim sedmercem upropastio savršeni učinak – postigao je 11 pogodaka iz 12 pokušaja. Kod Izviđača su najefikasniji bili David Mandić i Ante Grbavac sa po sedam pogodaka dok je Matej Hrstić pridodao pet.

RK Izviđač Central Osiguranje – RK Gorenje 32:36 (14:20)

RK IZVIĐAČ CO: Ivanković (7 obrana), Kvesić (2 obrane), Ereš (1 obrana, 1 sedmerac), Miličević, Grgić, Mandić 7, Čutura 3, Jarak 2/2, A. Grbavac 7, Primorac, J. Grbavac 3, Raguž, Hrstić 5, Rodin 2, Nikolić 3, A. Pavlak.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK GORENJE: Zaponsek (7 obrana, 1 sedmerac), Ferlin (2 obrane), Cehte, Medved 11/4, Ovnicek 3, Levc, Stojnic, Toskic 2, Mitrovic 1, Potocnik 12, Golcar 3, Klec 4, Gams, Nosan, Brumen, Haseljic.
Trener: Borut Plaskan.

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Gorenje 10 minuta.

Sedmerci: Izviđač 3/2, Gorenje 4/2.

Sudionici susreta nakon utakmice su izjavili:

Borut Plaskan, trener Gorenja Velenja:

Bili smo svjesni da neće biti lako. Mogu reći da sam zadovoljan s prvim poluvremenom ali i činjenicom da smo kroz cijelu utakmicu funkcionirali dobro na terenu. U drugom djelu se uvukla neka panika, ali na kraju smo uspjeli. Zaslužena pobjeda po mom mišljenju.

Zdenko Grbavac, trener Izviđača CO:

Utakmicu smo otvorili loše i dali gostima priliku da povećaju prednost. U drugom dijelu smo bili bolji, stigli do -2 ali nedostajalo je malo sreće da u potpunosti okrenemo susret u našu korist. Ozljede nas usporavaju u ovom dijelu sezone, nedostaju nam 2 važna igrača ali to je normalno u sportu.

Gregor Potočnik, igrač Gorenja Velenja:

Dobro smo se pripremili znajući da neće biti lako. Rano smo uspjeli stvoriti prednost, već u prvih 15 minuta a kasnije bili dovoljno fokusirani da prednost i zadržimo do samog kraja.

Josip Grbavac, igrač Izviđača CO:

Otvorili smo loše, slabo. U drugom dijelu smo se vratili ali nismo uspjeli u potpunosti dovesti utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Čestitam gostima na korektnoj utakmici.

Sljedećeg utorka u 17.00 sati, u posljednjoj ovosezonskoj utakmici u SEHA ligi, Izviđač dočekuje aktualnog pobjednika regionalne lige makedonski Vardar.

Nakon toga čeka ih dugo razdoblje bez natjecateljskih utakmica s obzirom da Liga 4 Bosne i Hercegovine počinje 10. svibnja.