Prvi trofej pobjednika napokon je stigao u vitrine ŽNK Široki Brijeg. Iako je ekipa u izuzetno uzbudljivoj finalnoj utakmici protiv domaćina bila nadmoćan protivnik, do povijesnog trofeja stigli su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

O utakmici i osvajanju prvog trofeja kazali su iz ŽNK Široki Brijeg

“Veoma loše smo otvorili utakmicu i nakon samo pet minuta igre imali zaostatak. Smušenost naše obrane iskoristila je Gabrijela Dugandžić i matirala našu vratarku Petru Ćužić. U 10. minuti sudac nije svirao čisti jedanaesterac nakon očitog igranja rukom domaće igračice, ali zato to nije propustio dosuditi na suprotnoj strani. Nakon naguravanja Gabrijele Dugandžić i Katarine Ljubić sudac je pokazao “na kreč”. Za udvostručenje vodstva domaćih pogodila je Veronika Terzić. Sudac svoju pristranost nije uspio skriti ni u 16. minuti kada je domaća igračica kao zadnji igrač obrane nepropisno s obje ruke zaustavila našu napadačicu Ana-Mariju Hrkać u veoma izglednoj prilici za pogodak. Ipak, Branka Bagarić im je pobjegla u 21. minuti, sjajno naciljala desne rašlje i smanjila na 2:1. Nakon toga je, uslijed velike vrućine, igra splasnula. Naše su igračice dominirale, ali rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

U nastavku igre smo još jače pritisnuli domaću obranu. Glavna kreatorica naše igre Branka Bagarić je nakon kornera u 57. minuti sjajno pronašla Slavicu Glavotu koja s peterca postiže pogodak za poravnanje. Bagarić je asistirala i za preokret u 71. minuti. Ovoga puta nakon skraćenog kornera. Marija Stojanović je primila loptu i poslala ju u suprotni kut domaćih vrata za vodstvo naše ekipe. U jeku naših napada, Terzić je iskoristila malu šupljinu u našem veznom redu i povukla kontru u 82. minuti. Naša je obrana uspjela zaustaviti njezin prvi pokušaj i loptu izbaciti u korner. No, ne i nakon kornera. Terzić je ostala sama na vrhu šesnaesterca i veoma lijepo pogodila suprotni kut naše vratarke. U 90. minuti greda je bila saveznik domaćih igračica nakon sjajnog udarca Branke Bagarić iz slobodnjaka s dvadeset metara, nakon čega je bilo jasno kako će pobjednika odlučiti udarci s bijele točke.

Seriju raspucavanja s bijele točke sjajnom paradom je otvorila naša vratarka Petra Ćužić. Moglo bi se reći kako je ta obrana nadahnula njezine suigračice. Sjajno su pogađale Branka Bagarić, Josipa Musa, Slavica Glavota i Ana-Marija Hrkać, koja je pogodila odlučujući jedanaesterac za veliko slavlje naših igračica i cijelog stožera koji su pobjedu proslavili u zagrljaju pjevajući “Široki šampion”. A prava erupcija nastala je kada je kapetanica Matea Marušić podignula pehar pobjednika, a mlada i samozatajna Petra Ćužić primila nagradu za najbolju vratarku u ovogodišnjem izdanju međunarodnog turnira “Lipanjske zore 2017.”.”