Prvakinje uvjerljivo slavile u Jablanici

Na svom prvom gostovanju u Jablanici Gruđanke su opravdale ulogu favorita i došle do sigurne i uvjerljive pobjede.

Od samog početka gošće su krenule dosta jako i povele sa 5:1 i 6:2 da bi sredinom prvog poluvremena domaća ekipa uspijevala održavati tu razliku od 4-5 golova.Međutim grudske rukometašice su pred sam kraj poluvremena pojačale tempo i otišle na +8(14:22).

Drugo poluvrijeme donosi dodatno pojačavanje tempa od strane lidera prvenstva i to ekipa Neretve jednostavno nije mogla pratiti. Obrana Gruđanki je postala znatno čvršća nego u prvom dijelu utakmice, a napad je bio jednako brz i efikasan. U nekoliko navrata tijekom utakmice domaće gledateljstvo je pljeskom nagradilo atraktivne akcije grudskih rukometašica koje su na kraju stigle do još jedne uvjerljive pobjede.

Ovom pobjedom ekipa HŽRK Grude je došla nadomak osvajanja trećeg uzastopnog naslova prvakinja BiH. Naime u nadolazeće 4 utakmice Premijer lige potrebno im je da osvoje 1 bod da bi obranile naslov prvakinja. S obzirom da u ta četiri susreta igraju u gostima kod Jedinstva i Katarine te da na svom parketu dočekuju Goražde i Izviđač,sasvim je izvjesno da pobjednički pokal Premijer lige BiH za rukometašice i dalje ostaje u Grudama. Večerašnja pobjeda je važna i zbog toga što Gruđanke preostale 4 utakmice Premijer lige mogu odigrati kao pripremne utakmice za završnicu KUP-a ,jer nemaju nikakav rezultatski značaj za njih.

Početak utakmice pripao je ekipi Krivaje koja je povela 3:0 (dva sedmerca za domaćina i poništen gol za gošće). To je bilo dovoljno da se Gruđanke prilagode svim uvjetima koji su ih sinoć dočekali.

Prvakinje su malo pomalo počele nametati svoju igru i svoj tempo i uskoro preokrenule rezultat na 4:5,a nedugo zatim i na 4:8. Obrana je bila veoma pokretljiva ,a ono što je prolazilo sjajno je skidala Ana Križanac. U napadu je sijevalo sa svih strana i golovi su postizani iz brzih kontri, polukontri ,ali i iz lijepih akcija grudskih rukometašica. Tako je pred kraj 1.poluvremena rezultat glasio 9:15 ,ali su domaće igračice uspjele u samoj završnici smanjiti na 11:15.

Drugo poluvrijeme počinje igrom gol za gol ,da bi Gruđanke kako je vrijeme odmicalo povećavale svoju prednost. U svakom slučaju nijednog trenutka za njih nije u pitanje dolazila pobjeda u ovoj utakmici. Igračicama Krivaje se mora priznati velika borbenost i želja za pobjedom. Motiv više svakako je za njih bila i činjenica da u ovo sezoni nitko nije odnio niti jedan bod iz Zavidovića. Ipak u večerašnjoj utakmici nisu mogle parirati puno kvalitetnijem protivniku.

Ipak Zavidovići su još jednom pokazali da su grad rukometa. Preko 500 navijača domaće ekipe su neumorno bodrili svoje igračice svih 60 minuta, ali su nakon završetka utakmice ovacijama ispratili ekipu HŽRK Grude. Ovim putem zahvaljujemo navijačima i ekipi Krivaje na na gostoprimstvu i sportskom navijanju.

RK Neretva Jablanica – HŽRK „Grude“ Grude 24:41 (14:22)

RK Neretva Jablanica: Blaženka Pandža,Anisa Selimović, Medina Klepo,Nejla Klepo,Jasmina Bešić 2,Lejla Ristić 3,Lejla Kasumačić 4,Katarina Žulj 5,Anđela Anđušić 5, Adna Halebić 5,Zana Falan,Belma Širić,Amina Čolić,Ensara Zahirović

Trener:Resul Čilić