Poraz „Skauta“ u 1. kolu Seha – Gazprom lige

Rukometaši Izviđač Central osiguranja u okviru 1. kola Seha-Gazprom lige u Brestu poraženi od domaće ekipe Meshkov rezultatom 40:29, poluvrijeme 19:14.

Skauti su se protiv domaćih iskusnih rukometaša dobro držali do sredine drugog poluvremena, kada su imali rezultatski zaostatak od četiri pogotka.

Naime, kod rezultata 24:20 domaći serijom 9:2 stižu do visoke prednosti, koju su uspjeli zadržali do kraja utakmice.

iz792016-1

Najefikaniji rukometaši Izviđača bili su Mateo Rodin sa sedam pogodaka te Matej Hrstić i Ante Grbavac sa po pet pogodaka. Najefikasniji igrač domaćina bio je Rastko Stojković s osam pogodaka.

Meshkov Brest – Izviđač CO 40:29 (19:14)

Meshkov Brest: Charapenka, Mijatovič, Rutenka 2, Yashchanka 2, Babichev 4, Kulak, Kristopans 4, Yurynok 1, Nikulenkau 3, Stojković 8/4, Tioumentsev 3, Shumak 6, Prodanović 2/1, Razgor 1, Ostroushko, Jamali 4.

Izviđač CO: Ivanković, Kvesić, Ereš, Miličević, Mandić 3, Маrković, Čutura 2, Jarak, Šarac 3, A. Grbavac 5, J. Grbavac, Raguž 3/2, Čirjak, Pavlak 1, Hrstić 5/1, Rodin 7.

Isključenja: Meshkov 12 minuta, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: Meshkov 7/5, Izviđač 4/3.