TUZLA – U derbiju 16. kola Premijer lige BiH, sinoć su u Tuzli rukometašice Jedinstva pobijedile ekipu Izviđača iz Ljubuškog rezultatom 26:25 (11:11), nanijevši gošćama prvi poraz u drugom dijelu sezone.

Izviđač je sredinom prvog poluvremena vodio 5:9, ali je poluvrijeme završeno rezultatom 11:11.

Na krilima golmanice Have Huskić, koja je upisala 15 odbrana, Tuzlanke su u 48. minuti povele 22:15. Potom su u napadu napravile nekoliko tehničkih pogrešaka, pa su se Ljubušanke vratile u igru, a u 29. minuti golom Anje Tambić uspjele su izjednačiti rezultat na 25:25.

Tridesetak sekundi prije kraja susreta Indira Horozović je postigla pogodak, a nakon toga igračice ZVjezdana Tomića uspjele su se odbraniti i zasluženo su pobijedile.

Nekoliko igračica Izviđača plakalo je dok ih je trenerica Kornelija Klinac tješila poslije okončanja derbija. No, treba reći da im je Jedinstvo nakon velikog vodstva greškama pružilo nadu da mogu doći do remija.

U ekipi Jedinstva najviše golova postigle su Indira Horozović 9, Admira Zvekić 6 i Marijana Sorak 5.

U ekipi Izviđača Marija Boras je postigla 10 golova, a Dea Vuković 4.

Utakmica je bila zaista borbena i jedna od najkvalitetnijih u zadnje vrijeme. Igračica Jedinstva Sanja Katić odigrala je cijelu utakmicu, mada joj je u prometnoj nesreći tog jutra poginuo rođak, ali je sama tražila da unatoč žalosti odigra utakmicu koju su sve igračice tuzlanskog tima odavno priželjkivale.