Pobjeda rukometašica Izviđača nad Hadžićima

Rukometašice Izviđač Central osiguranje, nakon pobjede u Prijedoru u prošlom kolu, večeras su u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom nastavile pobjednički niz savladavši ekipu ŽRK Hadžići Dido Group 33:26.

Skoro cijelu utakmice domaće rukometašice su imale rezultatsku prednost, osim, u 15.minuti kada su gošće, prvi i jedini put, došle do prednosti od jednog pogotka (7:6). Nakon toga, rukometašice Izviđača predvođene Marijom Boras i Marijom Gudelj, do poluvremena, ostvarile su prednosti od 4 pogotka (15:14).

U drugom poluvremenu gošće su pokušavale sustići prednost domaćih rukometašica, ali, jedino, su se jednom uspjele primaći na gol zaostatka (21:20) u 43. minuti.

Od 43.minute pa sve do kraja susreta rukometašice Izviđača su zaigrale angažiranije što im je donijelo uvjerljivu pobjedu koja, ni u jednom trenutku, nije došla u pitanje.

U ekipi Izviđača najefikasnije su bile Marija Gudelj s dvanaest i Marija Boras s deset pogodaka. Po četiri pogotka postigle su Mirjana Mišetić i Matea Nosić.

Minela Delalić bila je najučinkovitija kod gostujuće ekipe s deset pogodaka, dok je Almedina Imširović pogodila pet, a Berina Malanović četiri puta gol rukometašica Izviđač Central osiguranje.

Od ove polusezone na svakoj utakmici Premijer lige za žene biraju se najbolje igračice susreta. Najboljom igračicom iz Izviđač Central osiguranja proglašena je Mariji Boras, a Berina Malanović iz ekipe ŽRK Hadžići Dido Group.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Hadžići Dido Group 33:26 (15:11)

ŽRK Izviđač CO: Marta Gudelj (8 obrana), Pandža (2 obrane), Vuković 2, Prskalo, Miloš, Vrdoljak, M. Bunoza , Mišetić 4, A.Boras, Pavlović 1, Nosić 4,Marija Gudelj 12, P. Bunoza, M. Boras 10/5, Jelavić, Kraljević.
Trener: Ivan Lovrić.

ŽRK Hadžići: Hasagić (1 obrana), Selimović (11 obrana), A. Ćatić 1, Tahirović 2, N. Ćatić, Ćajić 1, Malanović 4, Šehić, Čahtarević, Janković, Delalić 10/5, Imširović 5, Halebić 3, Redžić.
Trener: Nermin Glamoč.

Sedmerci: Izviđač CO 6/5, Hadžići 5/5.
Isključenja: Izviđač CO 8 minuta, Hadžići 10 minuta.