Pobjeda nogometaša Širokog nad Čapljinom u prijateljskom susretu

Kombinirana momčad Širokog Brijega u srijedu je s 3:1 pobijedila federalnog prvoligaša Čapljinu u prijateljskom susretu igranom pred oko 100 gledatelja na glavnom terenu Trening kampa ”Musa-Karačić” na Mostarskom blatu.

”Plavo-bijeli” su mrežu domaćih načeli u 16. minuti kada je nakon Ivankovićevog ubačaja iz kuta glavom pogodio Danijel Kožul.

U 35. minuti Wagner Santos Lago je sjajno pucao s vrha šesnaesterca vanjskim dijelom kopačke, a golčinu je spriječila greda te se s rezultatom 1:0 otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme, u kojem su ”pala” tri pogotka, donijelo je otvoreniju igru na obje strane. U 67. minuti debitant Domagoj Marušić odlično je na desnom boku prošao istrčalog vratara te povratnom loptom uposlio Stipu Jurića koji udvostručuje vodstvo Širokobriježana.

Za tri minute Čapljina je smanjila zaostatak na 2:1 prekrasnim pogotkom Paula Kajtazija koji je s vrha šesnaesterca pogodio rašlje i matirao u ovom slučaju nemoćnog vratara Martina Zlomislića.

U 78. minuti točku na ”i” postavio je Jurić svojim drugim pogotkom, ovoga puta na asistenciju Ivana Milićevića.

Široki Brijeg u subotu (20.00 sati) u drugom kolu Premijer lige BiH gostuje u Mostaru kod aktualnog prvaka Zrinjskog.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Ćorluka, Nikić, Matić, Milićević, Kožul, Grubišić, Vukoja, Marić, Ivanković i Wagner (još su igrali: Jurić, Mašić i Marušić)