Pobjeda nogometaša Širokog Brijega nad Mladosti uz dva zgoditka Jovića

Široki je s minimalnih 2:1 po izuzetno teškim uvjetimna za igru, kiši i skliskom terenu, svladao Mladost, a ta pobjeda mogla je biti i uvjerljivijom da su “Plavo-bijeli” iskoristili barem još koju od prigoda pred golom Bukvića.

Gosti su iznenađujuće poveli u 8. minuti. Alić je šutirao iz slobodnjaka s 18 metara, lopta je na putu ka golu domaćih nekog pogodila, promijenila smjer i Zlomislić je bio nemoćan – 0:1. Radeljić i Marić su zaprijetili poravnanjem, nakon toga i Vukoja, ali Bukvić je spašavao goste. Ipak, u 31. minuti iskosa s lijeve strane iz slobodnog udarca Jović je ubacio loptu pred gol gostiju, nitko nije ragirao i ona je iznenadila vratara gostiju – 1:1.

Jović je ponovno bio strijelac početkom drugog dijela. Ikić je odlično prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu pred gol gostiju, a Joviću s pet metara nije bilo teško poslati loptu u mrežu Mladosti – 2:1. Nakon vodećeg gola Široki je imao još nekoliko prigoda, Jurilj je u završnici u dva navrata bio u idealnim situacijama, no gol nije postigao, pogodio je tek vratnicu iz neposredne blizine u 78. minuti.

STRIJELCI: 0-1 Alić (8), 1-1 Jović (31), 2-1 Jović (54).

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Čuljak (87. Stanić), Jović, Marić, Radeljić, Vukoja (90. M. Jurić), S. Jurić (71. Angelov), Begić, Matić, Ikić (71. Jurilj).

MLADOST: Bukvić, Alić, Žulj, Hrustanović (78. Čerimagić), Vazda, Hadžić, Biber (70. Šišić), Lalić, Dejanović (87. Mašić), Nikolić, Begić.