Pobjeda na Pecari nad Kaknjem

Košarkaši Širokog su u 14. kolu Prvenstva BiH svladali momčad Kaknja s rezultatom 99:87 i tako im uzvratili za poraz iz prvog dijela sezone u Kaknju.

Početak utakmice protekao je u dosta izjednačenom tonu, Široki je vodio ali se nije uspijevao odvojiti na nešto veću prednost. U drugoj polovici prve četvrtine dolazi do laganog pada u igri Širokobriježana što su gosti znali iskoristiti.

Dvije minute prije kraja odvajaju se na plus osam (19:27), a njihova močad je u tim trenucima igrala dosta dobro. Ipak Široki tricom Matea Drežnjaka i s dva Filipovićeva prodora do kraja ove dionice uspievaju smanjiti prednost gostiju na minus četiri (26:30.)

Druga četvetina ponudila započela je slično kako je završila i prva. Kakanjci su održavali svoju prednost i nisu dopuštali preokret Širokobriježanima. Ipak u drugom dijelu druge četvrtine Široki je predvođen kapetanom Jurom Zubcem zaigrao nešto bolje i stigao je do izjednačenja rezultata.

Na poluvrijeme se tako otišlo s rezultatom 48:48.

Nakon povratka iz svlačionice kao da su se probudili Vlašićevi igrači i konačno su pokazali svoju kvalitetu.

Uz dobru Filipovićevu igru, ali i važan doprinos Zubca rade veliku seriju 13:3 i lome utakmicu u svoju korist. Kakanjci nakon toga kratko s 11 smanjuju na šest razlike, ali Široki uzvraća novom velikom serijom i uvjerljivo osvaja ovu četvrtinu.

Široki je rezultatski dobio ovu četvrtinu s čak 34:16, pa je na kraju ove dionice rezultat glasio 82:64 za domaće.

U posljednjoj dionici Široki je znalački čuvao stečenu prednost, a Kakanjci se nisu niti jednom uspijevali približiti na jednoznamenkastu razliku pa su domaći uz konačan rezultat 99:87 izborili novu prvenstvenu pobjedu.

S ovom pobjedom Široki je nastavio pobjedničku seriju (11 utakmica u nizu) u domaćem prvenstvu, a posljednji poraz nanio im je upravo Kakanj u trećem kolu.

Najbolji u redovima domaćih bili su Goran Filipović s 20 koševa (3 skoka i 8 asistencija), Mateo Drežnjak je postigao 18 koševa (2 skoka i 8 asistencija), a Jure Zubac 14 (4 skoka i 2 asistencije) kao i Ivan Karačić (4 skoka), a Filip Kraljević je pridodao 12 koševa (5 skokova i 3 asistencije)

Kod gostiju najsraspoženiji bili su Jovan Đorđević Marković sa 17 poena (5 skokova i asistencija), potom Adnan Arslanagić s 13 (4 skoka i 9 asistencija) te Haris Ćurevac s 12 koševa,

U idućem kolu Široki bi trebao gostovati kod najvećeg rivala Igokee u Laktašima, dok će Kakanj na put u Mrkonjić Grad gdje će ih dočekati momčad Mladosti.