Pobjeda Gruđanki protiv Hadžića

Gruđanke su prvi put ugostile ekipu RK Hadžići Dido Group u premijerligaškoj konkurenciji i ostvarile sigurnu i uvjerljivu pobjedu.

Od samog početka utakmice domaća ekipa je krenula dobro te povela 2:0, a nakon toga je malo pomalo pojačavala tempo i povećavala razliku. Obrana Gruđanki je bila pokretljiva i čvrsta ,a napad je bio ubojit sa svih pozicija. Rezultat toga je bilo vodstvo grudskih rukometašica 20:9 na kraju 1.poluvremena.

Gruđanke su prvi dio drugog poluvremena odigrale opuštenije pa se igralo otprilike gol za gol. Ipak je zadnju četvrtinu utakmice domaća ekipa odigrala puno bolje i utakmicu privela kraju rezultatom 38:22.

Za najbolje igračice proglašene su Ana Vrančić iz domaće i Ad na Halebić iz gostujuće ekipe.

Utakmici je nazočio i ministar u vladi Republike Hrvatske i veliki navijač HŽRK Grude, dr.sci Goran Marić koji je nakon utakmice rukometnim prvakinjama BiH darovao garnituru dresova i 10 rukometnih lopti.

U predigri večeranje utakmice prijateljsku utakmicu su odigrale mlađe ekipe ova dva kluba. U odličnoj utakmici bolje su gošće iz Hadžića i pobijedile rezultatom 21:22.

Zahvaljujemo gošćama iz Hadžića na fer i sportskoj igri u obje utakmice i čestitamo na pobjedi mlađih igračica.

Našim curama i trenerici čestitke na današnjoj pobjedi i puno sreće u četvrtak kada igraju protiv ŽRK Ilidža na Ilidži.

HŽRK Grude-RK Hadžići DIDO Group 38:22 (20:9)

HŽRK Grude: Darjana Vukliš, Anđela Milas, Nikolina Brnada, Amanda Marić 5, Nikolina Čutura 12, Ana Vrančić 7, Martina Vukanović, Andrea Prusina 5, Lejla Kasumačić 1, Edina Demić 6, Anita Azinović 2, Anđela Boras, Lara Šimić, Iva Artuković i Martina Pandža.

Trener: Zlata Zubac