Pioniri Željezničara u finišu utakmice sa Širokim stigli do boda

Pioniri Željezničara i Širokog Brijega odigrali su 1:1 na pomoćnom stadionu na Grbavici u susretu 17. kola pionirske Premijer lige.

Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u igri između dva kaznenog prostora, i bez nekih većih prilika na obje strane.

Na gol se čekalo sve do 45. minute. Tada poslije jedne kontre Širokog Brijega Juričić izlazi sam na golmana Željezničara i lako plasira loptu iza njegovih leđa za veliko vođstvo gostiju.

Tada Željezničar kreće agresivnije ka golu, i stvara nekoliko prilika. Prvu je deset minuta kasnije promašio Nasr Zubanović. Prošao je Ćorić po strani, ubacio na drugu stranu, a Zubanović šutira pored gola. Tri minute kasnije i Ćutahija je u prilici, ali nakon ubačaja sa desne strane šutira glavom preko gola.

I onda tri minute prije kraja utakmice Željezničar stiže do željenog gola. Pogriješio je golman gostiju, Ivan Primorac, a najbolje se snašao Dario Ćorić i pogodio za 1:1.

Nakon ovog remija pioniri Željezničara imaju 46 bodova, osam manje od Sarajeva, dok se Širokobriježani nalaze na 5. mjestu sa 33 boda.

ŽELJEZNIČAR – ŠIROKI BRIJEG 1:1 /Ćorić 67′, Juričić 45’/

Željezničar: Osmanović, Fejzić, Tabaković, Hasić, Ćutahija, Grcić, Nikšić, Ćorić, Miftari, Zolota, Šušić

Široki Brijeg: Primorac, Sesar, M.Soldo, Budimir, Planinić, L.Soldo, Juričić, Gugić, Čamber, Vasilj, Ljubić