Pioniri Širokog Brijega savladali Zrinjski, hattrick upisao Bošnjak

Pioniri Širokog Brijega rezultatom 3:1 su savladali Zrinjski u susretu 11. kola Premijer omladinske lige BiH.

U veoma zanimljivom susretu, David Čamber, najbolji strijelac Premijer omladinske lige BiH do ovog kola, doveo je goste u vodstvo u 17. minuti.

Činilo se kako će gosti na odmor odnijeti prednost, a onda je na scenu stupio Vlado Bošnjak. Minutu prije poluvremena, pogodio je za 1:1. Tek što je počeo drugi dio susreta, u 37. minuti Bošnjak postiže svoj drugi gol i donosi preokret domaćinu.

U 43. minuti, domaći tim stiže i do trećeg pogotka. Ponovo pogađa Vlado Bošnjak, koji tako postiže svoj prvi ovosezonski hattrick.

Široki Brijeg sada ima 19 bodova, te zauzima 4. mjesto na tabeli U-15 Premijer lige BiH, dok je Zrinjski na petom mjestu sa identičnim brojem bodova, ali sa utakmicom više.