Pet utakmica MNL MZ Grada Širokog Brijega odigrano – Poznati svi četvrtfinalisti!

Malonogometna liga mjesnih zajednica Grada Širokog Brijega nastavljena je u ponedjeljak, a odigrano je čak pet utakmica.

Mnogobrojna publika na igralištu Prve osnovne škole u Klancu i sinoć je mogla uživati u odličnim potezima i uzbudljivim utakmicama.

MZ Biograci i MZ Čerigaj 6:0

Utakmica osmine finala između MZ Biograci i MZ Čerigaj koja je u petak prekinuta zbog kiše pri rezultatu 2:0, nastavljena je u ponedjeljak od 23. minute. U petak su za Biograce golove postigli Franjo Ćuže i Ante Ljubić, a večeras su se u strijelce upisali dva puta Bože Marušić i to u 30. i 37. minuti, za 5:0 pogodio je Žarko Marušić, a konačni rezultat postavio je u 40. minuti Ante Ljubić.

MZ Ljubotići i MZ Ciglana Gradac 2:4

Dobru utakmicu u osmini finala odigrale su i ekipe Ljubotića i Ciglane Gradac. Gradac je poveo dvama pogocima Mateja Karačića (u šestoj i 13. minuti). Ljubotići do prvog pogotka dolaze u 19. minuti preko Antonija Kvesića.

Na 1:3 diže Zvonimir Ćavar u 25. minuti, a tri minute kasnije na drugoj strani za 2:3 pogađa Dario Ljubić. Posljednji pogodak za 2:4 i uvjerljivu pobjedu Ciglane Gradac na kraju postigao je Darko Ćavar.

MZ Lijeva Obala i MZ Trn 5:0

U ovom susretu osmine finala još je jednom pala kiša golova, ali samo s jedne strane te je uvjerljivo slavila ekipa Lijeve Obale. Zanimljivost je da su se s dvije različite strane našli bivši igrači NK Širokog Brijega. Naime, legendarni Wagner ove godine nastupa za Lijevu Obalu, a u momčadi Trna igra Jure Ivanković.

Lijeva Obala do visoke pobjede stigla je golovima Vinka Zadre (14. i 38. minuta), Wagnera (27. minuta), Marka Mikulića (34. minuta) i Denisa Ševe (39. minuta).

MZ Kočerin i MZ Turčinovići 2:1

Posljednji susret osmine finala odigrale su ekipe Kočerina i Turčinovića. Kočerin je bolje odigrao prvo poluvrijeme i na odmor su otišli s prednošću od dva gola. Prvi je u 12. minuti zabio Toni Sabljić, a tri minute kasnije u strijelce se upisao Ivan Vukoja.

Turčinovići su se pokušali vratiti u drugom poluvremenu, ali su uspjeli zabiti samo jedan pogodak – loptu u mrežu u 29. minuti poslao je David Bubalo. Vratar Kočerina u posljednjoj minuti imao je odličnu intervenciju i tako osigurao svojoj ekipi prolazak dalje.

MZ Knešpolje i MZ Dobrkovići 2:2 (6:5)

Prava drama odvila se u posljednjoj utakmici dana i ujedno prvoj utakmici četvrtfinala. Knešpolje je na poluvrijeme otišlo s prednošću od 1:0 pogotkom Jure Glavine, no u drugom poluvremenu očitovala se nervoza kod obje ekipe i rasle su tenzije na terenu.

S obje strane po dvojica igrača dobila su crvene kartone, u ekipi Knešpolja to su bili Emil Ćavar i Marko Kožul, dok su kod Dobrkovića to bili Ante i Tomislav Grbešić.

Prije nego što je pocrvenio, Tomislav Grbešić upisao se u strijelce za 1:1, a na 1:2 nakon što je igra nastavljena povisio je Pero Marušić. Knešpolje je do izjednačenja 2:2 došlo pogotkom Marka Solde.

Rezultat se nije mijenjao do kraja susreta tako da su o pobjedniku odlučili penali u čijim je izvođenjima uspješnija bila ekipa Knešpolja.