Olimpic prejak za Široki koji je sve dalje u borbi za Europsku ligu

SARAJEVO – U 27. kolu BHT Premijer lige Olimpic je na svom terenu nakon preokreta savladao Široki Brijeg (2:1). Ovom pobjedom Vukovi su osvojili tri važna boda u borbi za opstanak te Širokobriježanima otežali bitku za Europu.

Široki je na Otoku stigao sa sjajnim učinkom od pet pobjeda i jednog remija u posljednjih šest utakmica u kojima su zabilježili impresivnu gol-razliku 14:1. Na posljednja tri susreta nisu primili gol. Porazom su propustili zauzeti treće mjesto i prestići Željezničar i Sarajevo.

Olimpic je ovaj susret dočekao sa jednom pobjedom u posljednjih šest utakmica pri čemu su upisali tri poraza. Nakon ove pobjede, Olimpic je 11. na tabeli sa 30 bodova, bodom manje i utakmicom više od Slavije, prvog tima iznad zone za ispadanje.

Uzbudljiv meč na Otoci počeo je šansama Olimpica, ali je do prednosti stigao Široki golom Kožulja iz slobodnog udarca u 36. minuti. Olimpic je uspio izjednačiti već u 43. minuti golom Zolja.

U drugom dijelu Široki je bio bolji, a imao je sjajnu šansu da povede preko Krstanovića koji nije uspio iskoristiti grešku Zolja u 82. minuti. Veliko slavlje i veliku pobjedu Olimpicu donio je Hebibović u 89. minuti kada je pogodio za 2:1.

Podsjetimo, u borbi za euopska mjesta, veliki faktor odigrat će Sloboda i Radnik Bijeljina koji se natječe u finalu Kupa BiH. Ukoliko Sloboda osvoji Kup i ostane među tri najbolje ekipe lige, tada će i četvrto mjesto na tabeli BHT Premijer lige voditi u kvalifikacije za Europsku ligu.

Ukoliko, međutim, Sloboda osvoji Kup i završi ispod trećeg mjesta na tabeli ili ukoliko Radnik osvoji Kup, tada u kvalifikacije za Europsku ligu ide osvajač Kupa zajedno sa prve tri ekipe na tabeli.

Olimpic – Široki 2:1 (Zolj 43, Hebibović 89/ Kožulj 36)

Olimpic: Bandović, Radović, Vukomanović, Regoje, Muharemović, Hadžić, Hebibović, Anđušić, Gligorov, Handžić, Zolj.

Široki: Soldo, Barišić, Pehar, Krstanović, Kožulj, Sesar, Brekalo, Ajayi, Karačić, Crnov, Marković.