Odličan otpor rukometaša Širokog nad Zrinjskim koji je i dalje jedina neporažena momčad u prvenstvu

Rukometaši Širokog poraženi su od Zrinjskog 33:37 (16:13) u derbiju 6. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u subotu ujutro u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Mostarci su i dalje jedina neporažena momčad u prvenstvu te drže prvo mjesto na ljestvici dok je Širokobriježanima ovo bio drugi uzastopni poraz te prvi na domaćem terenu.

Široki je vrlo dobro otvorio utakmicu te je vodio cijelo prvo poluvrijeme, a na odmor je otišao s prednošću od tri pogotka razlike (16:13).

U nastavku susreta Zrinjski je puno bolje zaigrao te izjednačio. Igralo se gol za gol sve do posljednjih deset minuta kada su se Mostarci odvojili na tri pogotka razlike te su u konačnici slavili s 33:37.

Više od pola pogodaka za Široki postigao je sjajni Mate Marušić – čak 17, no ni to nije bilo dovoljno za pobjedu. Po četiri pogotka pridodali su Hrkać i Šušak.

U redovima Zrinjskog s 12 pogodaka najbolji je bio Luka Ereš dok su po pet pogodaka pridodali Matić i Marijanović.

HRK Široki u 7. kolu gostuje u Kiseljaku kod istoimenog kluba.