Odbojkašice Smeča vratile se s pobjedom sa teškog gostovanja u Ilidži protiv Igmana

Odbojkašice širokobriješkog Smeča slavile su na vrućem gostovanju u Ilidži protiv Igmana s 2:3 (22:25, 25:21, 20:25, 25:20, 11:15) u setovima u derbi susretu petog kola Super lige Federacije BiH – skupina jug.

Baš kao što su i najavile ranije, bila je ovo najteža ovosezonska utakmica u sezoni za odbojkašice iz Širokog Brijega jer im je Igman glavni konkurent za prvo mjesto te borbu za ulazak u Premijer ligu BiH.

Prvi set tijesno su dobile gošće (22:25), a ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u drugom koji je pripadao domaćoj ekipi (25:21). Borba za svaki poen nastavila se i u trećem setu kojeg su osvojile Širokobriježanke s 20:25, a istim rezultatom uzvratile su odbojkašice Igmana osvojivši četvrti set za 2:2 što je značilo da će pobjednik odnijeti dva boda, a poraženi jedan bod.

U petom odlučujem setu odbojkašice Smeča su pokazale više želje za pobjedom te su ga osvojile s 11:15 i slavile veliku pobjedu protiv izravnog konkurenta.

U šestom kolu Širokobrijezankama na Pecaru dolazi sarajevska ekipa Novi Grad.