Nogometaši Viteza nanijeli peti uzastopni poraz ekipi Širokog Brijega

Uvodnu utakmicu 8. Kola Lige za ostanak odigrali su Široki Brijeg i Vitez, a gosti su opravdali ulogu favorita (po mišljenju kladionica bili su favoriti) i slavili zasluženu pobjedu 1:0 golom Hrvoja Barišića u 86. minuti iz kaznenog udarca.

Suparnici u ovom susretu ispitivali su snage jedni drugih dobrih 70 minuta, a tada se u velikoj šansi za goste našao Armin Kapetan, ali se spetljao i prilika je otišla u nepovrat. Dvije minute kasnije obećavajuća kontra gostiju, međutim tom prilikom se spetljao Alispahić, pa su Vitežani zamalo kažnjeni u 78. minuti kada je Dejan Čabraja promašio nemoguće.

Ipak, u završnici dvoboja gosti golom iz penala stižu do trijumfa i produžetka svog sna o premijerligaškom opstanku. Na ruku im je išlo i to što je u 43. minuti isključen veznjak domaćih Mario Marina, a bez Marine danas je zbilja bilo teško.

STRIJELCI: 0-1 Barišić (86. – 11m).

CRVENI KARTON: Marina (Široki Brijeg, 43.).

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Kožul, Ivanković, Wagner (46. Juričić), Milićević, Sesar (46. Menalo), Repić (77. Čabraja), Brekalo, Sivrić, Marina, Nikić. Trener: Sablić.

VITEZ: Nwolokor, Rašić (68. Alispahić), Livaja, Muminović, Kokot, Vrhovac, Mamić (62. Selimović), Barišić, Sadiković, Kapetan (82. Đerić), Hodžurda. Trener: Musa.