Nogometaši Širokog Brijega pobjedom nad ekipom iz Tuzle krenuli u novu sezonu

Odličnih prvih 45 minuta, nešto slabiji nastavak, ali u svakom slučaju više nego zanimljiva utakmica na startu sezone na Pecari u kojoj su “Plavo-bijeli” zasluženo upisali prva tri boda.

Očito željni igre nakon duge stanke i jedni i drugi ušli su u dvoboj rastrčano i borbeno. Gosti su zaprijetili prvi u 4. minuti preko Ubiparipa, Jurić je stigao blokirati u posljednji trenutak. Široki je uzvratio preko Jurića u 5., Pervana u 13. i Jurilja u 41., bez učinka, a najveću prigodu propustio je Jurić u 31. kada je izbio sam pred Fejzića, no vratar gostiju izišao je iz ovog dvoboja kao pobjednik.

Ipak, “Plavo-bijeli” su do gola došli u 12. minuti preko Jurića. Odlično je asistirao s lijevog boka Jurilj, a Jurić iz neposredne blizine zatresao mrežu Tuzle – 1:0.

Gosti su najveću prigodu imali u 29. minuti kada je odlično glavom šutirao Ubiparip, a Zlomislić sjajnom paradom spasio svoju mrežu. Ubiparip se pretvorio u tragičara gostiju, s obzirom da je bio zamalo neprecizan u 54. i 75. minuti. Široki je, pak, do povećanja vodstva mogao doći u 86. minuti, ali Pervan se nakon odlične asistencije Jurilja nije najbolje snašao pred golom gostiju i Fejzić je istrčavanjem otklonio opasnost.

STRIJELAC: 1-0 Jurilj (12).

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Čuljak, Ćorić (76. Hrkać), Jurilj, Marić, Radeljić, Jurić (71. Vukoja), Begić, Jurić, Pervan (88. Stanić). Trener: Toni Karačić.

TUZLA CITY: Fejzić, Beganović (73. Kulović), Karjašević, Kojić, Rugašević, Džafić (88. Ramić), Nukić, Ubiparip, Rustemović (57. Badji), Morris, Maksimović. Trener: Zlatan Nalić.