Nogometaši Širokog Brijega bez publike na svom stadionu uzeli tri boda Slobodi

Sigurna pobjeda Širokog protiv Slobode. Za tri nova boda “Plavo-bijelih” mrežu Lakića zatresli su Jović i Matić.

U prvom poluvremenu Široki je prijetio uglavnom nakon prekida, nakon udaraca iz kuta dobre prigode propustili su realizirati Barišić, Matić i Bagarić. I gol je pao nakon prekida, slobodan udarac iskosa s lijeve strane odlično je izveo Jović, nespretno je reagirao vratar Lakić i zatresla se mreža Slobode – 1:0. Tuzlaci su u prvom dijelu imali jednu dobru situaciju, no S. Bekrić je slabo šutirao i Zlomislić je bez većih poteškoća sačuvao mrežu.

Pitanje pobjednika praktično je riješeno već u 50. minuti. Jović se ovaj put našao u ulozi asistenta, izborio udarac iz kuta i centrirao, a nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju Matić se najbolje snašao i pogodio za 2:0. Gosti do kraja nemoćni i bezopasni, domaći zadovoljni postignutim pa većih uzbuđenja nije bilo, osim u samoj završnici – u 81. minuti kada je Jović u dva navrata odlično šutirao, a Lakić još bolje intervenirao te Bagarićeva promašaja u 90. minuti. Ostalo je ipak 2:0, sva tri boda zasluženo su ostala na Pecari.

STRIJELCI: 1-0 Jović (35), 2-0 Matić (50).

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Kvesić (31. Jurilj), Matić, Barišić, Jović (86. Jurić), Matić, Stanić, Vukoja (69. Hrkać), Kovačić, Bagarić, Enin. Trener: Karačić.

SLOBODA: Lakić, Beganović, Salihović, Uzelac, Pršeš, Smajić (85. Ristić), Bekrić, Ivetić, Livančić (73. Maksimović), Al. Bekić, Mujagić (Am. Bekić). Trener: Bošnjaković.