Nogometaši Sarajeva već na početku utakmice pokazali “zube” ekipi Širokog na Koševu

Već u 4. minuti Sarajevo je povelo. Krste Velkoski je iz slobodnog udarca s oko 25 metara odlično naciljao, prebacio živi zid, a Luka Biloberk praktično se nije ni pomaknuo – 1:0.

Radovali su se domaći ponovo i pet minuta kasnije, međutim samo na sekudu-dvije. Mersudin Ahmetović je zatresao mrežu Širokog, ali je gol opravdano poništen zbog zaleđa.

Široki se potom oslobodio početnog pritiska, a u 16. minuti Luka Menalo je prošao po lijevoj strani, ubacio za Čabraju, a ovaj iz izgledne situacije s desetak metara šutirao preko gola Pavlovića. „Plavo-bijeli“ su u nastavku prvog dijela imali posjed lopte, dok je Sarajevo čekalo na prigodu iz kontri, no rezultat se viđe nije mijenjao.

U prvim minutama nastavka Sarajevo je željelo drugim golom riješiti derbi pa je Bilobrk imao pune ruke posla nakon pokušaja Ahmetovića i Hebibovića. Zatim je Rahmanović imao dva velika promašaja. Prvo je pored gola šutirao sa 7-8 metara, a potom je prebacio kompletan gol sa samo dva metra.

U 74. minuti pobjednik je ipak bio odlučen. Pogriješila je obrana Širokog na dvadesetak metara, Ahmetović je na povratnu loptu Hebibovića s desetak metara „zakucao“ loptu pod gredu gola nemoćnog Bilobrka – 2:0.

Sarić je u 81. minuti odlično dubinskom loptom uposlio Lelića koji je zaobišao Bilobrka i onda promašio prazna vrata. Čabraja je u nadoknadi izgubljenog vremena mogao postići počasni gol za Široki, ali ponovno nije bio precizan i ostalo je 2:0 za „Bordo“ momčad.

Sarajevo je tako pod vodstvom Husrefa Musemića došlo do druge uzastopne pobjede. S druge strane, Široki Brijeg je potvrdio da nije ista momčad na Pecari (stopostotan učinak) i u gostima, gdje je u četiri utakmice osvojio samo bod, uz tri poraza.

STRIJELCI: 1-0 Velkoski (4), 2-0 Ahmetović (74).

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Sarić, Ahmetović (80. Lelić), Rahmanović (75. Ivetić), Velkoski, Hebibović (86. Adukor), Mihojević, Bekić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, D. Ćorić, Baša (64. Wagner), Čabraja, Menalo (85. Ćorluka), J. Ćorić, Begonja, Bralić, Marković (72. Lončar).