Nogometaši Posušja na svom terenu s visokih 6:0 savladali ekipu iz Neuma

Nogometaši HŠK Posušje su savladali HNK Neum u 17. kolu Druge lige FBiH – Jug rezultatom 6:0 na Mokrom Docu.

Od početka utakmice Posušje je posjedom lopte kontroliralo igru bez većih prilika sve do 20. minute. Onda je uslijedila jedna povratna lopta na 18 metara za Davora Landeku koji je šalje pored gola. Ubrzo nakon toga u 27. minuti u još boljoj prilici je Jure Glavina, ali loptu šalje na isto mjesto kao i Landeka.

Inicijativa “plavo-bijelih” se isplatila u 28. minuti. Dosuđen je slobodan udarac na nekih 19 metara. Loptu uzima Glavina i u maniri najboljih izvođača svijeta loptu neobranjivo šalje u gornji desni kut za prednost domaćina.

Prednost su domaćini mogli povećati u 33. minuti. Na ubačaj Glavine u gužvi s pet metara Krešo Crnogorac loptu šalje malo iznad grede. Glavina iz slobodnjaka prijeti ponovno u 41. minuti, ali ovog puta gostujući vratar je siguran.

Gosti prvi put ozbiljnije prijete u 43. minuti iz jedne kontre iz koje su uspjeli dobiti samo korner. Poluvrijeme je završilo 1:0.

Prva prilika za Posušje u drugom djelu došla je u 57. minuti s lijeve strane nakon ubačaja Marka Jukića, ali Hrvoje Čuić glavom puca ravno u vratara gostiju. Tri minute kasnije 2:0. Nakon solo prodora Landeka rutinski šalje loptu u mrežu pored nemoćnog Dražena Burića.

U 65. minuti na semaforu je već stajalo 3:0. Domaćini su kratkim pasevima izigrali gostujuću obranu dok je Glavini preostalo samo da loptu pospremi s druge stative u praznu mrežu. Golijada se nastavila pet minute poslije, kada na ubačaj Jukića za 4:0 pogađa Hrvoje Čuić.

Čuić u 74. minuti bilježi asistenciju, kojoj je kumovala velika pogrješka vratara gostiju Burića, kojeg duga lopta preskače, a to ne oprašta Glavina koji dolazi do hat-tricka na današnjoj utakmici, a Posušje do svog petog gola.

No ni tu nije bio kraj. Jedna duga lopta koja “para” obranu Neumljana, dolazi do mladog Ivana Bešlića, on nesebično poslužuje Glavinu koji dolazi do četvrtog gola na utakmici. S tim rezultatom se utakmica i završila. HŠK Posušje je pregazilo HNK Neum i povećalo svoju prednost nad drugoplasiranim FK Klis. HŠK Posušje je prva momčad prvenstva sa 41.bodom, a drugi je FK Klis sa 35.bodova, odnosno šest manje od plavo-bijelih!

Ovim putem se klub zahvaljuje svim navijačima na podršci ,a posebno KN Poskoci Posušje 2001 na velikoj podršci tokom svih devedeset minuta! Od prve do posljednje minute bilu su naš dvanaesti igrač.

Sljedeće kolo HŠK Posušje gostuje u Mostaru, kod HNK Branitelja!