Nogometaši Posušja su na domaćem terenu upisali tri boda nad Rudarom iz Kaknja

Nogometaši Posušja su na domaćem terenu pobijedili Rudar iz Kaknja s rezultatom 1:0 u derbiju 4.kola m:tel Prve lige FBiH.

Od samog početka utakmice su dominirali nogometaši Posušja, a prvi je zaprijetio danas odlični Marin Vranjić, ali je obranio golman gostiju njegov udarac s ivice šesnaesterca.

Zatim je Dominik Begić dobro prošao po desnoj strani i odlično odigrao povratnu loptu za Juru Glavinu, ali njegov udarac je bio neprecizan.

Danas agilni Jure Glavina je prijetio još tri puta, prvi put glavom nakon ubačaja Begića, pa šutem s ivice šesnaesterca nakon solo prodora te slobodnog udarca, ali svaki put mreža Rudara je ostala netaknuta.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu propušta šutem glavom Josip Barišić, nakon ubačaja Luke Lučića.

Rudar iz Kaknja se branio sa svih jedanaest igrača i rijetko su prelazili na polovinu Posušja.

Na poluvremenu ključni potez je povukao trener Posušja Denis Ćorić s uvođenjem u igru Ivana Buhača.

Upravo je Ivan Buhač asistirao za pogodak Ivanu Bešliću u 55. minuti susreta za vodstvo i konačan rezultat utakmice.

Nakon odličnog centaršuta Buhača, na drugu stativi je utrčao Bešlić i zakucao loptu u gol gostiju.

Do kraja utakmice još su pokušavali Glavina i Landeka, ali se rezultat nije mijenjao.

Posušje je sigurnom igrom zadržalo vodstvo i privelo utakmicu kraju, a da gosti nisu ozbiljnije zaprijetili njihovom golu.

S ovom pobjedom nogometaši Posušja su na diobi prvog mjesta s ekipom NK VIS SIMM BAU, a u idućem kolu gostuju u Čapljini.