Nogometaši Posušja pobjedom nad ekipom Tomislava zadržali lidersku poziciju

U okviru 5. kola Druge lige FBiH – Jug nogometaši HŠK Posušje su s minimalnih 1:0 porazili HNK Tomislav i zadržali lidersku poziciju.

Po kišnom i hladnom vremenu okupilo se oko 500-injak gledatelja koji nisu u prvom poluvremenu vidjeli dobar nogomet. Na odmor se otišlo s rezultatom 0-0 bez izrazitih prilika za gol s obje strane. Igralo se dosta tvrdo uz mnoštvo žutih kartona.

Posušje nije moglo bolje početi drugi dio, jer su već u petoj minuti nastavka stigli do prednosti.

Na jednu dugu loptu najbolje je reagirao Dominik Begić koji je sa 15-tak metara zatresao mrežu Tomislava za 1:0. Gol je podigao gledatelje na noge koji su danas u velikom broju pohodili Mokri dolac po ovom hladnom i kišnom vremenu.

Begiću je ovo bio sedmi prvenstveni gol u četiri odigrane utakmice i on je trenutno najbolji strijelac prvenstva. Nakon pogotka Posušje igra još bolje i prijeti sa svih pozicija.

U drugom djelu vidjeli smo jedanaest žutih kartona i čak dva crvena . Prvo su gosti pocrvenili u 65min susreta, da bi pred sam kraj u 88min pocrvenio naš Hrvoje Čuić. Posušje je susret mirno privelo kraju i razveselilo domaće pristaše.

Igrači su nakon sudčevog zvižduka došli do tribina i zahvalili se navijačima na dolasku. Posušje je pobjedom zasjelo na vrh tablice sa trinaest osvojenih bodova u pet utakmica. Trener Leo Slišković nakon susreta bio je jako zadovoljan borbom svojih igrača i čestitao im na pobjedi. Sljedeće kolo Posušje gostuje u Butrović Polju kod Fk Klisa.