Nakon uvjerljivih pobjeda protiv hrvatskih niželigaša, remi protiv Željezničara!

U trećoj pripremnoj utakmici „Plavo-bijeli“ su na Pecari odigrali 1:1 protiv Željezničara. Nakon uvjerljivih pobjeda protiv hrvatskih niželigaša Metkovića (3:0) i Neretvanca (6:0) dvoboj protiv velikog rivala iz Premier lige BiH očekivano je ponudio znatno više neizvjesnosti.

Prvo poluvrijeme po prikazanoj igri i prigodama pripalo je Širokom, no mreže se nisu tresle. Široki Brijeg je zaprijetio već u trećoj minuti preko Marića, pokušali su potom i Vukoja i Jurić, no nije bilo preciznosti. U 39. minuti nakon udarca Stanića lopta se odbila od jednog igrača Želje u vratnicu, da bi se u samoj završnici ponovno Jurić i Vukoja našli u dobrim prigodama, ali Kjosevski je uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Za rukom to, pak, nije pošlo Eriću koji je kapitulirao u 48. minuti. Angelov je odigrao povratnu poluvisoku loptu na desetak metara, a Kvesić iz voleja „zakucao“ za vodstvo Širokog – 1:0.

Željezničar je došao do poravnanja u 58. minuti, a nakon dobre akcije pogodio je Zajmović. Angelov je pokušao iz slobodnjaka u 63. minuti, ali obranio je Erić, baš kao i udarac Hrkaća u završnici susreta.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić (od 46. Zlomislić), Cipetić (od 14. Medić), Nikić (od 46. Barišić), Radeljić, Kvesić (od 61. Vištica), Stanić (od 46. Hrkać), Marić (od 61. Mašić), Vukoja (od 46. Enin), Glavaš (od 46. Bagarić, od 76. Sesar), Jurilj, Jurić (od 46 Angelov).