MNL MZ Posušje: Gradac i Čitluk u finalu

POSUŠJE – U prvoj polufinalnoj utakmici sinoć sastale su se ekipe Marasova Briga i Čitluka. U prvom poluvremenu bila je to prava šahovska partija, sa dosta prekršaja na obje strane. Pred kraj poluvremena Čitluk stvara nekoliko izglednih prilika preko Ike i Josipa Mandurića, ali ih ne uspijeva realizirat. I kada se činilo da će se na predah bez pogodaka Krešo Crnogorac fantastično pogađa iz slobodnog udarca i dovodi ekipu Čitluka u prednost od 1-0.

U drugo poluvrijeme se ulazi u istom ritmu sa dosta prekida. Nakon jednog neopreznog prekršaja igrača Čitluka Marina Crnogorca, dolazi do isključenja od 2 minute. Marasov Brig nije uspio kapitalizirati igrača više i poravnati rezultat. Čitluk se sve više povlači na svoju polovicu i igra na kontre. Dvije minute prije kraja na asistenciju Ike Mandurića pogodak postiže njegov mlađi brat Josip za 2-0. Marasov Brig vadi golmana i uvodi dodatnog igrača, međutim ni to im nije pomoglo. Iko Mandurić u zadnjim sekundama presijeca jednu loptu i postavlja konačnih 3-0 za prvo finale Čitluka na turniru mjesnih zajednica, sela, zaselaka i gradskih četvrti općine Posušje.

Druga polufinalna utakmica između Meljakuše i Gradca je finale prije finala. U drugoj minuti Andrija Raić iz slobodnog udarca pogađa stativu. Meljakuša brzo izlazi u kontre, nakon jedne takve lopta dolazi do Marka Polića koji puca, lopta se odbija od igrača Graca, mijenja smjer i ulazi u gol za vodstvo Meljakuše od 1-0. Meljakuša igra jako agresivno i ne dopusta Gracu da razvije svoju igru. Gradac ipak dolazi do poravnanja rezultata. Za 1-1 pogađa odlični Dado Begić sjajnim individualnim potezom. Još jedan pogodak za Gradac, ovoga puta Veso Begić presijeca loptu na sredini terena, sam kreće na vratara i pogađa za 2-1 i veliki preokret. Meljakuša agresivnom igrom dolazi do 6 akumuliranih prekršaja i Gradac ima udarac sa 9 metara kojega Grgo Bešlić brani Dadi Begiću. U zadnjoj minuti prvog poluvremena Meljakuša preko Tome Čambera dolazi do izjednačenja rezultata na 2-2. S tim rezultatom se odlazi na predah.

Na početku drugog poluvremena Gradac preuzima inicijativu, a Meljakuša se bazira na svoje najjače oružje, a to je igra na kontre. Igrač Meljakuše Ivan Mikulić pravi prekršaj za isključenje na 2 min. Gradac odmah iz slobodnog udarca pogađa za 3-2 preko Zvonimira Begića. U sljedećem napadu nakon sjajne individualne akcije Zvonimir Begić još jednom pogađa i podiže prednost na 4-2 za Gradac. Utakmica se na nekoliko minuta prekida zbog napada na sudca Ercega, ali se brzo strasti smiruju. Tri minute prije kraja Meljakuša uvodi petog igrača umjesto golmana. Ivan Grubišić krade loptu na sredini terena i pogađa za 5-2. Igra Meljakuše se skroz raspala i Veso Begić pogađa za 6-2. Slaven Srebrović smanjuje na 6-3. Do kraja utakmice Gradac postiže još dva pogotka preko Vese i Dominika Begića za konačnih 8-3.

Finalna utakmica odigrat će se u četvrtak 04.08. s početkom u 22 h.