Mladost iz Širokog Brijega još ne zna za bodove u 2. ligi FBiH, Posušje ipak prejako!

POSUŠJE – U okviru 5.kola Druge lige FBiH-jug na Mokrom Docu gostovala je Mladost iz Širokog Brijega.

Bila je to dosadna i ne gledljiva utakmica u kojoj je Posušje vodilo glavnu riječ i zasluženo slavilo.

Od početka se znalo tko će biti gazda u svom dvorištu, jer debitant Mladost ne zna za bodove u prvih 5.kola. Posušje je povelo euro-golom prvog topnika kluba Jure Glavine u 13 minuti susreta.

Momčad Lea Sliškovića konstantno je napadala i stvarala šanse samo na kraju je nedostajao onaj završni udarac. U 29 minuti ponovo veselje malobrojnih navijača na Mokrom Docu, kada odlični Mateo Bešlić pogađa za 2-0.

Sa rezultatom 2-0 otišlo se na odmor, a Mladost je mogla i više biti potopljena na Mokrom Docu, ali je sreća bila na njihovoj strani. U drugom djelu Slišković je napravio neke promjene i pomladio momčad.

Kiša je u drugom djelu padala vrlo jakim intenzitetom te su uvjeti za igru bili jako otežani. U 64 minuti nakon mnogo propuštenih šansi, Posušje je povisilo rezultat preko odličnog mladog napadača Darija Stipića. Nakon grede Crnogorca i stative, Posušje je preko Matea Bešlića postavilo konačnih Posušje-Mladost 4-0.

Bila je to 4 pobjeda u 5.kola te je ponovo obrana Posušja ostala ne probijena.