Lovćen poražen na Pecari

Treću domaću, a sveukupno četvrtu uzastopnu pobjedu košarkaši Širokog ostvarili su ove srijede u Drugoj ABA ligi svladavši na Pecari u utakmici 5. kola crnogorski Lovćen 1947. rezultatom 81:73 (25:17, 24:16, 21:19, 11:21) zahvaljujući čemu su izbili na vrh poretka nakon nepotpunog kola sa skorom 4-1.

Nakon deset godina trenersko kormilo kluba s Pecare ponovno je preuzeo Hrvoje Vlašić, te na najbolji mogući način obilježio svoj novi debi, a mnogi će se složiti kako je ovo možda bio i najbolji nastup Širokobriježana u dosadašnjem dijelu sezone budući da su u jednom trenutku imali i 23 poena prednosti, te su gosti u završnoj četvrtini samo ublažili poraz.

Susret je sa dvije trice za vodstvo domaćih od 6:0 otvorio njihov najbolji igrač Mateo Drežnjak, potom je i Filipović ubacio tricu za prednost od 9:2 nakon uvodne dvije i pol minute, ali zahvaljujući razigranom Paviću Lovćen se dosta brzo približio na 11:9. Široki se još jedanput lagano odvaja i odlazi na 18:10, ali Crnogorci tricama Diplarosa i Kovačevića smanjuju na 18:16 i tako još jednom smanjuju na dva poena razlike. Ipak, nakon uvodnih deset minuta semafor pokazuje pristojnih 25:17 u korist aktualnog bh prvaka.

Na početku druge dionice dobru rolu je imao Karačić i odveo Vlašićevu momčad do 30:17. Širokobriježani su u nastavku ove četvrtine konstantno održavali dvoznamenkastu prednost, te na poluvrijeme otišli s oku itekako lijepih 49:33.

Kod rezultata 51:39 u trećoj četvrtini domaćini rade seriju 7:0 za novo odvajanje, odnosno odlazak na 58:39. Bilo je to u 24. minuti i tu zapravo sve postaje jasno po pitanju samog pobjednika ovog dvoboja. U 26. minuti bilo je tih najviših 65:42, no gosti su u završnici ove dionice smanjili na 68:52.

Devet minuta prije kraja bilo je 73:54, no gosti svojom serijom 8:0 smanjuju na 73:62 sredinom četvrtine i donekle pokazuju zube, no bilo je to nekakvo “škrgutanje” više zbog opuštenosti domaćina, jer Širokobriježani ipak rutinski drže tu veliku zalihu i sigurno pobjeđuju 81:73.

Mateo Čolak je još jednom odigrao veliku utakmicu s učinkom od 21 poena i 6 skokova, dok je Mateo Drežnjak dodao 17 poena i 5 asistencija, a njegov brat Dario Drežnjak 11 poena i 6 skokova.

Goste sa Cetinja predvodio je negdašnji igrač Zrinjskoga Vukota Pavić s učinkom od 17 poena i 9 skokova, dok je Mašan Vrbica dodao 14 poena i 5 asistencija.

U narednom 6. kolu Široki u bh obračunu gostuje Slobodi, a Lovćen dočekuje momčad Dynamica, koja je večeras bila uspješna pobijedivši u na svome parketu Novog Pazara 87:70.