U Ligi nisu zabili gola 530 minuta, a u Kupu nisu primili 620 minuta – To može samo momčad Širokoga Brijega!

To može samo momčad Širokoga Brijega! Odigrati toliki niz utakmica s objektivno lošijim suparnicima u kojima nisu postigli gola, odnosno s najboljim klubovima u BiH, a da ne prime gola!

Premijerligaš s Pecare zadnji gol u Prvenstvu BiH postigao je u susretu 25. kola na gostovanju kod Viteza, kada su Širokobriježani poveli preko Dejana Čabraje u 10. minuti utakmice, ali je domaćin kasnije izjednačio preko iskusnoga Zorana Kokota i tako izbjegao poraz u tom dvoboju.

Nakon toga Širokobriježanima su slijedili domaći prvenstveni ogledi s Metallegheom i Vitezom te gostovanja kod Čelika, Olimpica i Mladosti, u kojima se suparnička mreža nije tresla, a svaki od tih suparnika bar je po jedanput zatresao širokobriješku mrežu. I malo pomalo “nakupilo” se već 540 minuta premijerligaškoga posta Sablićeve družine.

Širokom Brijegu se nešto slično nikada ranije nije dogodilo, pa bez obzira što donekle imaju opravdanje ako se zna kako su igrali s kombiniranim sastavima čuvajući se za utakmice domaćega Kupa kroz koje traže ponovni izlazak u Europu, dojam je da je to ipak malo previše za ugled kakav ima ovaj klub u bh klupskom nogometu, piše portal Jabuka.tv.

No, s druge strane, još je nevjerojatnije da Širokobriježani u utakmicama Kupa BiH nisu primili gola čitavih 620 minuta, odnosno još od 19. listopada prošle godine kada ih je Sloboda na Tušnju pred nekih 1.000 gledatelja svladala 1:0 golom Samira Merzića u 10. minuti susreta.

Bio je to njihov prvi dvoboj osmine završnice Kupa BiH, a kako je Široki Brijeg uzvrat dobio s 2:0, prošao je dalje. Slijedila je pobjeda od 2:0 protiv Zrinjskoga u Mostaru, zatim domaćih 1:0 protiv istoga suparnika, pa pobjeda i protiv Željezničara na Pecari od 1:0, a zatim dva velika slavlja u Sarajevu – 3:0 protiv Željezničara i 1:0 kontra Sarajeva.

Zasluge za ovaj podvig ima cijela momčad, ali prije svega ovoga proljeća na golu fantastični Luka Bilobrk.

Može li širokobriješka mreža ostati sačuvana i u večerašnjem uzvratu sa Sarajevom, a niz bez primljenoga gola u Kupu prijeći čak 700 minuta?