Košarkaši Širokog preokretom nad Slobodom nastavljaju pobjednički niz

Odličnu utakmicu odigrale su ove dvije ekipe večeras. Domaćini su odigrali bolje prvu četvrtinu i uz dobru obranu Široki su ostavili na minus 7 (24-17).

Gostima je većim dijelom prvog poluvremena problem predstavljala realizacija, dok su domaćini sigurnije izgledali na terenu i početkom druge četvrtine došli su i do 12 razlike.

Širokom je trebalo vremena da uspostavi ritam, ali su igrači Danijela Jusupa na vrijeme sredili svoje redove i sredinom druge četvrtine izjednačili, a potom i došli do vodstva. Tako da se na odmor otišlo s prednošću Širokog od pola koša (36:37).

U nastavak susreta ponovno su bolje ušli domaćini koji su vodstvo vratili na svoju stranu. Širokobriježani su se u trećoj četvrtini dosta ispromašivali, što je domaćima olakšalo očuvanje razlike. Široki je tek pred kraj treće četvrtine pojačao i uspio smanjiti zaostatak na minus 2. Treća četvrtina završila je rezultatom 54:52.

U posljednjem periodu susreta igralo se vrlo napeto, koš za koš, ali Široki je još jednom demonstrirao snagu svoje momčadi i tako uspio doći do nove pobjede u sezoni.

Najefikasniji kod Širokog bili su Karačić sa 21 poenom, Fenner sa 16 i Batinić sa 12, dok je kod domaćih najviše ubacio Gregory Albert Thondique 17 poena..