Košarkaši Širokog predvođeni Mateo Drežnakom do pobjede nad Čapljinom

Čapljinu je furiozno otvorila susret te je vodila s 10 razlike u prvoj četvrtini postignuvši 32 koša. Domaći su do poluvremena uspjela povesti te su na odmor otišli pri vodstvu od 48:47.

Druge dvije dionice pripale su Širokobriježanima koji su krajem treće četvrtine i početkom četvrte slomili otpor Čapljinaca i mirno priveli utakmicu kraju.

Fantastični Mateo Drežnjak s 35 koševa (6 asistencija i 6 skokova) najzaslužniji je za pobjedu Širokoga. Odličan je bio i Ivan Karačić koji je postigao 17 koševa uz 8 asistencija, 7 skokova i 3 ukradene lopte.

Dvoznamenkasti su još bili Mateo Čolak s 12 i Dario Drežnjak s 11 koševa (7 skokova i 3 asistencije). Kod Čapljine se izdvojio dvojac Vladimir Ivelja (24 koša) i Milan Lužaić (22 koša). Dvoznamenkast je još bio Matija Milin koji je postigao 16 koševa.

Sljedeću utakmicu Široki igra u srijedu, 18. prosinca, u 18:00 sati na Pecari protiv Heliosa u 12. kolu Druge ABA lige dok će u subotu, 21. prosinca, igrati u Trebinju protiv Leotara u 11. kolu Lige 12 Košarkaškog prvenstva BiH.