Košarkaši Širokog pokleknuli u zadnjih deset minuta na derbi gostovanju kod ekipe Bosna Royal

Veoma izjednačenu utakmicu odigrali su stari rivali Bosna Royal i Široki. Poslije deset minuta rezultat je glasio 23:14, ali je široki do poluvremena preokrenuo 24:14 i otišao na odmor sa 38:37. U posljednjih deset minuta ušlo se s rezultatom 55:55.

Na koncu više razloga za radost imali su košarkaši Bosne Royal koji su slavili sa 78:70.

Tuljković je posljednju četvrtinu otvorio tricom za 58:55. Knežević je nakon serije promašaja gostiju povećao na 60:55 i nagovijestio put ka pobjedi svog tima. Brandford i Hanner su povećali vodstvo na 64:56.

No, nakon time-outa gosti postavljaju zonu, prave seriju 5:0 i približavaju se na 64:61. Uspijevaju obraniti napad Bosne, ali Hanner hvata loptu, a Arslanagić pogađa za 67:61.

Uslijedile su nove greške gostiju, Hanner je pogodio 2+1 za 73:65 i tu je priči u derbiju bio kraj.

Knežević je postigao 22, Hanner 15, a Brendford 13 poena. Kod Širokog mateo i Dario Drežnjak postigli su po 14 poena.

BOSNA-ROYAL: Bredford 13, Knežević 22, Ćurevac 6, Haner 15, Šturanović 8, Durak 3, Voker, Arslanagić 3, Kosovac, Antunović 2, Tuljković 6. Trener: Miloš Pejić.

ŠIROKI: Lončar 10, Mikulić 6, Zubac 2, Karačić 10, M. Drežnjak 14, Naletilić 11, Soldo, Planinić, Šušak, D. Drežnjak 14, Batinić 3, Damjanović. Trener: Damir Vujanović.