Košarkaši Širokog nastavljaju dominaciju na parketu – pala i Mladost u Lige 6 za prvaka BiH

Košarkaši Širokog pobijedili su Mladost iz Mrkonjić Grada 79:71 (23:18, 24:17, 18:18, 14:18) u drugom kolu Lige 6 za prvaka BiH igranom u srijedu navečer u dvorani Pecara.

Prve dvije četvrtine pripale su domaćim košarkašima koji su na odmor otišli s +12 (47:35).

U preostale dvije četvrtine gosti su zaigrali nešto bolje, no do preokreta protiv prvoplasirane momčadi nisu mogli doći te je na kraju Široki slavio drugu pobjedu u Ligi 6.

Razigravač Goran Filipović s 20 koševa (4 skoka i 5 asistencija) predvodio je HKK Široki do nove pobjede. Centar Filip Kraljević postigao je 19 koševa uz 8 skokova.

Odličan je bio i Mateo Drežnjak koji je postigao 17 koševa uz pet asistencija. Debi pred domaćom publikom neće po dobrome pamtiti Amerikanac D.J. Fenner koji je za 13 i pol minuta postigao tek dva koša uz šut iz igre 1/6, a za tricu 0/3. Svom skromnom učinku pridodao je 5 skokova.

Kod Mladosti najbolji sa 17 koševa bio je Vladimir Aleksić dok je 16 pridodao Gojko Sudžum uz 7 skokova. Dvoznamenkast je bio jo Stefan Mitrović s 14 koševa.

U derbiju trećeg kola Široki gostuje u Mostaru kod Zrinjskog. Susret je na rasporedu u subotu, 6. travnja, u 20:30 sati.