Košarkaši Radnika napustili Pecaru sa primljenom stojom!

Košarkaši Širokoga nastavili su s odličnim igrama, te u zaostaloj utakmici 20. kola Lige 11 Prvenstva BiH slavili uvjerljivu domaću pobjedu 100:68 nad Radnikom iz Bijeljine.

Domaćin je utakmicu otvorio poenima Karačića i Lončara za početno vodstvo od 4:0, ali su gosti uzvratili svojom serijom 8:0 za prednost od 8:4. Međutim, bilo je to još “zagrijavanje”, a kako se Vujanovića družina ubrzo i “zagrijala” kreirala je seriju 20:3, te u završnici prve četvrtine stekla prednost od 24:11.

U toj velikoj seriji prvih pet poena u širokobriješkom dresu postigao je i novopristigli Amerikanac Macon koji je ostavio dosta dobar dojam. Radnik je do završetka prve dionice smanjio na 26:16, no kako su domaćini u drugih deset minuta nastavili podizati prednost do poluvremena je ona iznosila 51:34 i zapravo je već nakon prvog poluvremena bila prelomljena utakmica.

Širokobriježani su i u nastavku igrali u odličnom ritmu nastavljajući s podizanjem vodstva, pa su na kraju treće četvrtine vodili 76:56, a susret završili s konačnih, lijepih i oku ugodnih 100:68.

T.J. Cromer je predvodio domaćine s 20 poena i 5 asistencija, Mateo Drežnjak je dodao 15, a Jure Zubac 14 poena i 6 asistencija. Taj novi centar Elijah Macon susret je okončao s 11 poena i 8 skokova uz samo jedan promašaj, a dvoznamenkast je bio i Martin Junaković s 10 poena i 8 asistencija.

Gostujuću momčad je s 13 poena i 6 skokova predvodio Miljan Milošević, Luka Pavlović je zabio 12, a Nemanja Pavlović 11 poena.

Široki već sutra (18 sati) igra utakmicu 22. kola protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada, pa eto prilike za ovdašnje košarkaške sladokusce da nastave uživati u gledanju prvenstvenih utakmica.

ŠIROKI BRIJEG – GSD Pecara. Zaostala utakmica 20. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Široki – Radnik 100:68 (26:16, 25:18, 25:22, 24:12)

HKK ŠIROKI: Lončar 4, Planinić, Junaković 10, Cromer 20, Čolak 8, Zubac 14, Macon 11, Karačić 6, M. Drežnjak 15, D. Drežnjak 7, Batinić 3, Damjanović 2. Trener: Damir Vujanović.

KK RADNIK: Sarić 6, Popadić, Milošević 13, Vasić 2, Kokoruš 9, Jovanović 12, Kaluđerović 9, Pavlović 11, Prskalo 3, Tomić 3. Trener: Branislav Vićentić.