Košarkaši Posušja pobijedili na svom parketu Brotnjo Čitluk u susretu prvog kola doigravanja KL H-B

U susretu prvog kola doigravanja košarkaške lige Herceg-Bosne košarkaši Posušja pobijedili su na svom parketu KK Brotnjo Čitluk 67:54 i u seriji na dvije pobjede poveli 1-0.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu. Vodili su nakon prve četvrtine 24:12, a na poluvremenu 48-28. Brotnjo je treću dionicu okrenuo u svoju korist 12:7, ali za nešto više nisu imali snage. U posljednjoj četvrtini domaćin je obranio prednost za konačnih 67:54. Lugonjina momčad nije imala odgovor na odličan protok lopte, a ni iskusni Mile Galić nije mogao pronaći odgovor na odlične “žute”.

U dresu “žutih” nevjerojatan je bio Ante Ramljak sa 28 poena, dok su A. Leko i A. Begić postigli po 12, odnosno 11.

Sljedeća utakmica igra se u Čitluku u srijedu 3.4.2019. u 19:00h.

Drugi polufinalni susret između HKK Čapljine i KK Gruda završio je iznenađujućom pobjedom gostiju iz Gruda 62:82.