Košarkaši Posušja protiv neugodne Čapljine upisali pobjedu

U vrlo zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici košarkaši Posušja su bili bolji od ekipe Čapljine rezultatom 72:71.

Osim rezultatske pobjede i novih bodova u prvenstvu košarkaški klub Posušje ostvaruje još jednu. Utakmica je privukla velik broj gledatelja, a sav prihod od ulaznica išao je za pomoć teško bolesnom šestogodišnjem Petru Pavkoviću.

Tri dana nakon kup utakmice sa Širokim u srijedu, žute je čekao još jedan težak ispit, derbi utakmica 7. kola košarkaškog prvenstva, utakmica protiv neugodne Čapljine.

Dobra šuterska forma, u prvenstvu vodećeg Posušja, se nastavljaju i na startu ove utakmice. Već u prvoj četvrtini domaći prave dvoznamenkastu prednost i održavaju je do poluvremena na koje se ide rezultatom 51:38.

Nažalost, odličan šut iz prvog dijela nije se nastavio u drugom. Napad Posušja staje te se gosti uspijevaju vratiti u igru. Teška utakmica sa Širokim od prije 3 dana ostavila je traga na domaće igrače. U trećoj četvrtini ozljede pogađaju kapetana ekipe Domina Jukića i najboljeg strijelca Ante Ramljaka koji napuštaju teren i ne vraćaju se do kraja utakmice. Pored umora i ozljeda dodatni hendikep za Posušje predstavlja i isključivanje Ante Leke. Nakon sumnjive sudačke odluke, na dosuđeni prekršaje Leko burno reagira i biva izbačen iz utakmice. Čapljina koristi izostanak ponajboljih domaćih igrača i ne samo da sustiže rezultat već i prelazi u vodstvo u posljednjem periodu utakmice.

Cijela dvorana je na nogama i daje snažan vjetar u leđa mladim igračima Posušja koji uspjevaju vratiti prednost na svoju stranu. U završnim minutama najviše se iskazao Petar Bešlić, koji je svojom borbenošću uhvatio jako bitne skokove te bio smiren sa linije slobodnih bacanja. Svojim koševima Bešlić donosi jako bitnu pobjedu domaćinu. Najbolji strijelac utakmice bio je Ante Begić sa postignutih 29 poena, a kod gostiju su najbolji bili Kuzman sa 16 i Jelčić sa 15 koševa.

U sljedećem kolu prvoplasirano Posušje gostuje kod posljednje ekipe prvenstva Busovače.

Selekcije juniora i predkadeta nisu imale dobar dan u subotu. Doživjele su prve poraze u ligi mladih kod svojih vršnjaka u Rami.