Košarkaši Posušja na svom parketu pobijedili Brotnjo

Košarkaši Posušja ostvarili su još pobjedu u košarkaškoj ligi Herceg-Bosne pobijedivši na svom parketu Brotnjo iz Čitluka sa (65:60.) Papirnati favorit u žutoj dvorani nije imao šanse. Mnoge je u dvorani iznenadilo ne pojavljivanje na parketu “Rastovačkog diva” Ante Čuture koji je dobio ozljedu leđa na posljednjem treningu, ali Platak je i zato našao rješenje i pogodio sa rotacijama.

U prvoj četvrtini “žuti” odlaze na deset razlike (16:6), da bi gosti do kraja četvrtine izjednačili rezultat na (18:18). Na poluvrijeme Čitlučani odlaze s minimalnom prednosti (30:31). U drugom djelu smo vidjeli “uragan” žutih. Tvrda obrana, odlična kontra i lagani poeni donose velikih +6 prije posljednje četvrtine. U posljednjoj četvrtini gledali smo odličnu košarku, Ramljakovi lagani poeni, Lekina leđna tehnika i Jukićeva brzina bili su nezaustavljivi za Lugonjine trupe. Na kraju je završilo (65:60) i veliko slavlje žutih moglo je početi. Ovom pobjedom Plantakov tim će u doigravanje ući s pozicije broj jedan i imati će prednost domaćeg parketa.

Najbolji u redovima KK Posušje bili su A. Ramljak s 18 poena, D. Jukić s 14 i A. Leko s 10. Kod gostiju najbolji je bio I. Ćavar s 18 poena.

Posljednje kolo KK Posušje ide u goste kod HKK Čapljina, ali ta utakmica neće ništa odlučivati, jer su definirane pozicije već u ovom kolu.

Čestitke treneru i igračima na velikoj pobjedi!