Košarkaši Posušja su u finalu prvenstva Herceg-Bosne!

GRUDE – Sinoć se u Grudama odigrala majstorica za ulazak u finale prvenstva KS Herceg-Bosne između košaraša Gruda i gostiju iz Posušja.

U regularnom dijelu sezone neporaženi domaćini su u seriju protiv Posušja ušli kao izraziti favoriti i sve osim njihove pobjede protiv izostancima važnih igrača Leke i Kovača oslabljenog Posušja bilo bi iznenađenje.

Upravo se iznenađenje dogodilo!

Košarkaši Posušja otvaraju utakmicu sjajno, dobrom igrom u napadu i još boljom u obrani. Domaćini se nisi ni snašli, a na semaforu je 0:11.

Nakon poraza u Posušju koju su ponajviše gosti izborili fantastičnim šutom za tri poena, žuti mjenjaju način igre u obrani i nedozvoljavaju protivniku lake šuteve izvana što je urodilo plodom i na kraju prve četvrtine imaju predonost 13:21.

Početkom drugog perioda gruđani pokušavaju uhvatiti priključak poenima Škrobe pod košem, ali to nije dovoljno da se približe, Posušje održava razliku na 10ak koševa i na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 25:36.

Igrači trenerskog dvojca Mustapić – Ćesić u drugo poluvrijeme ulaze hrabro i borbeno kao i u prvom.

Iako vidno umorni i istrošeni, predvođeni danas fantastičnim Josipom Penavom, koji je odigrao “kapetanski” ne dozvoljavaju pad i održavaju pa i povećavaju predonost do u jednom trenutku velikih 40:57.

Umor ipak pokazuje svoje. Pad u igri Posušja domaćini vide kao svoju šansu za povratak. Galić pogađa 9 poena za redom i Grude šuterskom serijom 15:2 dovode utakmicu u rezultatsku neizvjesnost.

Usprkos igračkim izostancima, Posušje je imalo dodatnu snagu, šestog igrača koji se nalazio na tribina i koji je prepoznao borbenost i požrtvovnost igrača na parketu.

Pri rezultatu 57:61 dvije minute u fantastičnoj atomsferu koju su u dvorani napravili mnogobrojni gostujući navijači Ramljak pogađa tricu što se na kraju pokazalo presudnim.

U “penal” završnici žuti su mirni i pogotcima Marasa i Ramljaka sa linije slobodnih bacanja Posušje ostvaruje veliku pobjedu 63:66.

Navijači su prepoznali želju i borbenost igrača na terenu i bili im izuzetna potpora. Igrači im se zahvalju i također očujemo veliku podršku u finalnoj seriji na 3 pobjede protiv KK Čapljine.

Mislimo da su to zaslužili!

Košarkaški klub Posušje jučer je predvodio kapetan Josip Penava sa 22 postignuta koša. 4 trice je pogodio Ante Ramljak za ukupno 16 postignutih poena, kao i Ivan Bogdanović koji je pod košem odradio “lavovski” posao.

Domin Jukić je odlično razigravao momčad i uz to ubacio 9 poena.

U pobjedi su još sudjelovali i Maras, Mustapić, Bešlić, Čutura, Vranjković i Karamatić.

Pozivamo sve navijače HKK Posušja i prijatelje posuškog sporta da podrže naše momke u utakmicama finalne serije protiv Čapljine u borbi za prvaka košarkaške lige Herceg-Bosne i ulazak u prvu ligu BiH.