Košarkaši Mladosti uvjerljivo poraženi na domaćem terenu od Širokog

HKK Široki novom sjajnom predstavom na gostovanju pobijedio je KK Mladost rezultatom 65:83 u sklopu 19. kola Košarkaškog prvenstva BiH.

Košarkaši Širokog dobro su otvorili susret i većim dijelom prve četvrtine držali su vodstvo. Domaćini su pokušavali pojačati ritam svoje igre, ali momčad Danijela Jusupa nije gubila koncentraciju i prva četvrtina otišla je u korist Širokog rezultatom 16:24.

Gosti su i u drugoj četvrtini nastavili dobru igru. Iako su košarkaši Mladosti pokušavali stići zaostatak, najbliže što su se uspjeli približiti bilo je četiri razlike. Širokobriježani su do kraja poluvremena napadački odradili odlično utakmicu i tricama Karačića i Čolaka na odmor se otišlo s prednošću gostiju 33:45.

Široki je u trećoj četvrtini prelomio utakmicu. Dobrom obranom i brzim napadima dokrajčili su Mladost, a gledatelji su mogli uživati u odličnim potezima. Treći period igre završio je rezultatom 50:69. Gosti u posljednjoj četvrtini nisu imali nikakvog pritiska pa je prednost lagano rasla, a susret je završio rezultatom 65:83.

Najefikasniji u redovima Širokog bio je kapetan Jure Zubac s 18 koševa, dok je kod domaćina najviše ubacio Vladimir Aleksić (13).

HKK Široki u sljedećem kolu dočekuje OKK Spars. Utakmica se igra u subotu (9. ožujka) u 18 sati.